Yükleniyor...

G20, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20'nin kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda ortak bir araştırma yürüttüğünü dile getirdi.

g20 hindistan duzenlemeler

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20’nin kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda ortak bir araştırma yürüttüğünü dile getirdi.

Kripto paraların yaşadığı çöküşler ve ettirdiği zararlar, birçok ülkeyi kripto düzenlemeleri konusunda harekete geçirdi. Son olarak geçtiğimiz yıl gerçekleşen, FTX’in iflası ve beraberinde gerçekleşen kripto çöküşü bu konuda etkili oldu. Kripto endüstrisinin ana gündemlerinden birisi de kripto düzenlemeleri oldu. Bu kapsamda, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20’nin kripto düzenlemeleri konusunda ortak hareket ettiğinin altını çizdi.

G20, Kripto Düzenlemelerini Araştırıyor

Reuters tarafından yapılan habere göre, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20‘nin kripto para düzenlemeleri konusunda ortak hareket ettiğini belirtti.

Hindistan’ın bu yılki G20 başkanı olan Sitharaman, G20 olarak nitelendirilen büyük ekonomilerin, kripto para birimlerinin düzenlenme hususunda toplu bir şekilde araştırma yürüttüğünü belirtti.

Sitharaman, Yeni Delhi’de merkez bankası yöneticileriyle görüştükten sonra basın açıklaması yaptı. Bakan, “Bütün uluslarla konuşuyoruz, eğer düzenleme gerektiriyorsa, o zaman tek bir ülke tek başına hiçbir şey yapamaz” dedi.

Ayrıca, Hindistan Başbakan Narendra Modi, kripto para birimlerinin ülkede yasaklanması ve baskılanması konusunda sert adımlar atmıştı. Ancak Modi’nin bu hamlesi, kesin bir sonuca eşlik etmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner