Yükleniyor...
Sponsored

Gala, Hack Paniği Nedeniyle Düştü

Blockchain tabanlı oyun projesi Gala, pNetwork'de yaşanan akıllı sözleşme saldırısının yarattığı korku nedeniyle yaklaşık yüzde 30'luk bir düşüş yaşadı.

Gala Hack Panigi Nedeniyle Dustu

Blockchain tabanlı oyun projesi Gala, pNetwork‘de yaşanan akıllı sözleşme saldırısının yarattığı korku nedeniyle yaklaşık yüzde 30‘luk bir düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain tabanlı oyunlara odaklanan Gala, hack paniği nedeniyle güçlü satış yedi. Olayla ilgili açıklama yapan ekip, bunun bir fud olduğunu ve hack olayının yanlış anlaşıldığını aktardı. Oyun projesi, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerinin güvenli olduğunu ve projenin sorunsuz çalıştığını belirtti. Ekip topluluğu sakin olmaya davet ederken, kripto para yatırımcıları arasında dönen FUD söylemlerinin asılsız olduğunu aktardı.

Gala, pNetwork Ağındaki Saldırı Nedeniyle Etkilendi

Oyun projesi Gala, kendi ağında herhangi bir saldırı olmadığını sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Yaşanan olay, DeFi projesi pNetwork tarafına yapılan bir mint saldırısı ile gerçekleşti.

pNetwork, platformunda sunduğu pGALA ürününde mint saldırısı gerçekleştiğini duyurdu. Anonim bir hacker tarafından gerçekleştirilen saldırıda, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık pGALA token’i mint edildi. Elinde bulunan milyar adetlik token’i satmaya başlayan hacker, yaklaşık 4 milyon dolarlık bir nakiti ele geçirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan pNetwork ekibi, pGALA token’lerinin satın alınmaması gerektiğini dile getirdi. Ekip ağ aktivitelerini durdurarak sorunları çözmek için mesaiye başladı.

Ayrıca pNetwork ekibi, Gala ağında herhangi bir güvenlik ihlali olmadığının altını çizdi. Ekip, saldırının BNB Chain ağındaki DeFi havuzuna gerçekleştiğini duyurdu. Bu havuz pNetwork tarafından işletiliyor ve Gala ağından bağımsız hareket ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x