Yükleniyor...

GameStop, Kripto Yatırımlarını Azalttı

Oyun geliştiricisi GameStop, kripto ile ilgili yatırımlarını sınırlandırıyor.

GameStop Kripto Yatirimlarini Azaltti

Oyun geliştiricisi GameStop, kripto ile ilgili yatırımlarını sınırlandırıyor.

Yılın ortalarından beri devam eden ve son krizlerle birlikte dalgalanan kripto piyasası, birçok şirketi zor duruma sokuyor. GameStop, geçtiğimiz günlerde mevcut ayı piyasası nedeniyle işten çıkarmalara başladığını duyurdu. Şirket, üçüncü çeyrek bilançolarının açıklanmasının ardından kripto bağlantısını azalttığını belirtti.

GameStop, Kripto Yatırımlarını En Aza İndiriyor

GameStop, kriptoyla bağlantılı yatırımlarını sınırlandırdı ve elinde şirketi zora sokacak kadar kripto para birimi tutmuyor.

Oyun geliştiricisi, Haziran ayında büyüme için kripto ve NFT faaliyetlerine başlayacağını duyurmuştu. Ancak, o dönemden beri krizler nedeniyle daha da gerileyen kripto borsası şirkete zora soktu. Önce işten çıkarmalar başlattı, şimdi de kripto yatırımlarını azaltıyor.

Web3 icin Yapilan Girisimlerin Sayisi Artiyor

GameStop, geçtiğimiz günlerde 2022 için üçüncü çeyrek mali tablosunu yayınladı ve yaklaşık 95 milyon dolarlık bir kayıp gösterdi. Bu da şirketin kripto konusunda U dönüşü yapmasının en önemli sebebi.

Firmanın proaktif olarak kriptoya maruz kalmayı sınırladığını ve şu anda anlamlı miktarda herhangi bir tokena sahip olmadığını belirten CEO Matt Furlong, şunları söyledi:

“Oyun dünyasında dijital varlıklar için uzun vadeli bir potansiyel olduğuna inanmaya devam etmemize rağmen, bu alanda anlamlı bir hissedar sermayesini riske atmadık ve atmayacağız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner