Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Gary Gensler, bütçe talebi üzerinden kriptoyu ele aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 2024 bütçe talebinde kripto alanındaki suistimali ele alan çağrılarda bulundu.

gary gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 2024 bütçe talebinde kripto alanındaki suistimali ele alan çağrılarda bulundu.

Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Alt Komitesi’nin ABD Senato Tahsisat Komitesi ile 19 Temmuz’daki duruşması için hazırlanan ifadesinde Gensler, Biden yönetiminin 2024 mali yılı için SEC’e 2,4 milyar dolardan fazla tahsis edilmesi talebini desteklediğini söyledi. SEC başkanı, bütçe talebinin nedenlerinden biri olarak kripto pazarının bazı kesimleri üzerinde durdu.

gary gensler

Uzmanlık, yeni araçlar ve kaynaklar çağrısında bulundu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Finansmanla birlikte Gensler, SEC’in 2023’te 4.685 olan tam zamanlı pozisyon sayısını 2024’te 5.139’a çıkarmasını beklediğini belirtti. SEC verilerine göre, komisyonun icra bölümü 2022’de 750’den fazla icra davası açtı, buna rağmen kripto endüstrisinde çeşitli suistimaller yaşandı.

Illinois Senatörü Dick Durbin tarafından sorulan sorulara yanıt olarak Gensler, “SEC’deki yetkililerimiz oldukça sağlam. Her zaman biraz daha fazla kaynak kullanabilirizBu komite uygun görürse ve daha fazla kaynağa sahip olmamızı isterse, onları kullanabiliriz.” dedi

SEC başkanı, 170 kişi daha eklemek için üzerinde anlaşmaya varılan bir bütçeden 70 milyon dolarlık ek bir fon almayı umduğunu söyledi. Ek olarak, SEC’in iflas etmiş kripto borsası FTX’i denetlemedeki rolü hakkında milletvekillerinin sorgulamasıyla karşı karşıya kaldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x