Yükleniyor...

Gary Gensler’den kripto şirketlerine uyarı!

SEC başkanı Gary Gensler, yapay zeka (AI) teknolojisinin risklerine değinerek, kripto firmalarının dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

gary gensler

SEC başkanı Gary Gensler, yapay zeka (AI) teknolojisinin risklerine değinerek, kripto firmalarının dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, salı günü yaptığı açıklamarla AI’yi radarına aldığını vurguladı. AI için zamanın teknolojisi yorumunda bulunan Gensler, aynı zamanda da sermaye piyasalarını kötü etkilemekte etkili bir silah olduğunu ifade etti. Kripto firmalarının AI hakkında dikkatli olması gerektiğini dile getiren SEC başkanı, kanunlar çerçevesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

yapay zeka

“Zorluklara karşı korunmaya odaklandık”

AI hakkında günümüzün teknolojisi ifadelerine yer veren Gary Gensler, finans ekstra dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. X üzerinden yazı dizisi yayımlayan başkan, “Mevcut yetkilerimiz dahilinde, yapay zekanın hem mikro hem de makro zorluklarına karşı korunmaya odaklandık.” dedi.

AI ile ilgili kripto şirketleri için uyarıda bulunan Gensler, teknolojinin pozitif taraflarını da göz önünde bulundurarak, finansal hesapların açılışı, uyum programları, ticaret algoritmaları, duyarlılık analizi ve birçok konuda kolaylık sağladığını da sözlerine ekledi. Son olarak da menkul kıymetler kanunlarına göre dolandırıcılığın kesin yargı barındırdığını vurgulayan SEC başkanı, sermaye piyasalarındaki hertürlü tehditi savuşturmak için faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x