Yükleniyor...

Genesis Capital, 2018 Yılında 1.1 Milyar Dolar Değerindeki Kripto Varlığını Ödünç Verdi

Ödünç kripto para verme şirketi Genesis Capital, 2018 mali yılının son çeyreğinde ilişkin mali bilgilerini paylaştı.

Genesis Capital Kripto Ödünç Verme

Ödünç kripto para verme şirketi Genesis Capital, 2018 mali yılının son çeyreğinde ilişkin mali bilgilerini paylaştı. Şirketin Dijital Varlık Borç Verme Anlık Görüntüsü’ne göre, geçen yıl toplamda 1.114 milyar dolar değerindeki kripto varlık ödünç veya borç olarak verildi. Genesis Capital, 2018 mali yılı üçüncü çeyreğinde 553 milyon dolar değerindeki kripto varlığını ödünç verdiğini bildirmişti. 2018’in son üç aylık döneminde önceki altı aylık döneme göre %100’den fazla artış kaydedildi.

Ödünç Verilen Bitcoin’in (BTC) Değeri 153 Milyon Dolara Yükseldi

Şirket, Bitcoin’de (BTC) yüzde 44’lük bir fiyat düşüşüne rağmen aktif olarak ödünç verilen dijital varlık değerinin üçüncü çeyreğe göre 20 milyon dolar artarak 153 milyon dolara yükseldiğini iddia ediyor. Ayrıca şirkete göre, bugüne kadarki en aktif ay 2018 Kasım ve Aralık aylarıydı, çünkü bu aylarda spot borçlanma kullanan yeni hedge fonlarının ve ticaret şirketlerinin sayısı arttı. 2018 yılının son çeyreğinde Genesis Capital, kripto teminatıyla fiat döviz borçlandırmasını başlattı. Şirket, bu yeni hizmetin kurumsal müşterilerinden gelen talebe bir cevap olduğunu söyledi.

Genesis Capital ayrıca, 2018’in 3. çeyreğinden bu yana ödünç verilen Ethereum’un (ETH) değerinin iki kattan fazla arttığını, yine de yılın 1. ve 2. çeyreğine göre yüzde 10’luk bir düşüş olduğunu belirtti. Kripto para sektöründe ödünç verme şirketleri uzun zamandır devam eden ayı piyasasından büyük oranda etkilenmiş durumdalar. Genesis Capital’in genel müdürü Michael Moro, ayı piyasasından etkilendiklerini, ancak ayı piyasasının büyümeyi desteklediğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner