Yükleniyor...

Gilbert NG: SEC Davası Hong Kong’daki Düzenlemeleri Etkileyebilir

Hong Kong lisanslı avukat Gilbert NG, SEC davasının Hong Kong’daki lisans başvuru sürecini potansiyel olarak etkileyebileceğini söyledi.

dava

Hong Kong lisanslı avukat Gilbert NG, SEC davasının Hong Kong’daki lisans başvuru sürecini potansiyel olarak etkileyebileceğini söyledi. 

Gilbert NG, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC) eylemlerinin Hong Kong’un düzenleyici ortamı üzerindeki etkilerine ışık tuttu. NG, SEC tarafından kripto para birimi platformlarına yönelik bu yaklaşımın, Hong Kong’un lisanslama prosedürleri üzerindeki potansiyel etkisine değindi.

NG, İki Ülke Arasındaki Düzenleyici Farklara Değindi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NG, SEC tarafından Binance ve Tether’e uygulanan çelişkili yaklaşımı gözlemlediğini belirtti.

NG’ye göre SEC’nin, Binance’in Amerika Birleşik Devletleri’nden tamamen ayrılmasını talep etmesi, Binance’in Hong Kong dahil olmak üzere lisans onayı almak isteyebileceği diğer bölgelerdeki operasyonları için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Avukata göre bir diğer önemli eşitsizlik de ABD ve Hong Kong arasındaki menkul kıymet tanımında görülmektedir. Bazı kripto para birimleri ABD’de menkul kıymet token’ı olarak kabul edilebilirken, Hong Kong’da aynı sınıflandırmaya girmeyebilir. 

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerini düzenleyen belirli yasa ve yönetmelikler bulunmadığından, düzenleyici uygulama açısından bir dereceye kadar belirsizlik söz konusudur. 

Amerika Birleşik Devletleri davalar, incelemeler ve belirsiz düzenleyici yönergelerle karakterize edilen daha katı bir duruş sergilerken, Hong Kong, Japonya ve BAE gibi ülkeler kripto işletmeleri için net kurallar ve uyum örnekleri oluşturmak için adımlar atmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x