Yükleniyor...

Gizemli Balinadan 602 Milyon Dolarlık Devasa Bitcoin Transferi!

Twitter'da balina hareketlerini aktaran bot olan 'Whale Alert' verilerine göre son 24 saat içerisinde önemli miktarlarda Bitcoin transferleri gerçekleştiği görülüyor.

Gizemli Balinadan 602 Milyon Dolarlik Devasa Bitcoin Transferi

Twitter’da balina hareketlerini aktaran bot olan ‘Whale Alert’ verilerine göre son 24 saat içerisinde önemli miktarlarda Bitcoin transferleri gerçekleştiği görülüyor. Son önemli transfer de Xapo cüzdanından bilşnmeyen bir cüzdana gerçekleşti ve tam 45,671 adet Bitcoin’in (yaklaşık 602 milyon dolar) transfer edildiği aktarıldı.

1000 Doları Aşan BTC Adreslerinin Sayısında Yeni Rekor

Glassnode tarafından yayınlanan veriler, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i ele geçirmesinin bir sonucu olabilir. 1.000 doları aşan Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Son veriler, 2,231 Bitcoin adresinin bu kategoriye uyduğunu gösteriyor.

Dün, 1.000 dolardan fazla tutan Bitcoin adreslerinin toplam sayısı 2.231 sayısını gördü. Önceki rekor, sadece birkaç gün önce 23 Ekim’de 1.000 dolardan fazla tutan Bitcoin adreslerinin toplamı 2.229’a ulaştığında belirlendi. Mevcut rakamlar, ilgili Bitcoin adreslerinin toplam sayısının 20 Ekim’de 2.178’den sıçradığı sayılarda kısa vadeli bir artışa işaret ediyor.

Adres Sayısı Neden Arttı?

Blockchain Araştırma Laboratuvarı’ndaki araştırmacı Elias Strehle’e göre, 1.000 $ veya daha fazla tutan Bitcoin adreslerinin artan sayısı için birden fazla açıklama olabilir.

“biz daha yüksek varlıklı bireyler dünya genelinde fiat para birimleri karşısında güvenli sığınaklar aramaya, bu eğilim aslında zaman içinde artış görürseniz sürpriz olmaz.”

Yüksek Kazançlı Bireyler ve Kurumsal Yatırımcılar

Bireysel yüksek kazançlı yatırımcıların yanı sıra, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e daha yakından bakma eğilimi son aylarda ivme kazandı.

MicroStrategy, bu yılın Ağustos ayında 250 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı açıkladı ve bunu bir ay sonra 183 milyon dolar daha takip etti. Bu ay MicroStrategy’yi, Bitcoin’e 50 milyon dolarlık yatırım yapan Square izledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner