Yükleniyor...

Golden Cross Gören Bitcoin Yükselecek Mi? İşte BTC’nin Önündeki Olumlu ve Olumsuz Senaryolar

Dow Jones ve S&P 500'ün muazzam yükselişinin ardından Bitcoin (BTC) Perşembe günü 7.

Golden Cross Gören Bitcoin Yükselecek Mi İşte BTC’nin Önündeki Olumlu ve Olumsuz Senaryolar

Dow Jones ve S&P 500’ün muazzam yükselişinin ardından Bitcoin (BTC) Perşembe günü 7.700 doları aştı. Ancak, BTC/USD yükselişini sürdüremedi ve 7.500 dolar civarında konsolide oldu.

Bitcoin BTC/USD 7.700 doları aştı, ETH/USD 190 doları geçti ve Ripple XRP/USD 0,19 dolara dokundu. Ancak, kripto para birimlerinin çoğu yükseliş desteğini kaybetti ve gün sonuna kadar yüksek seviyelerinin altında toplandı. BTC şu anda 7.500 doların üzerinde seyrediyor.

Bitcoin (BTC) Golden Cross Oluşumunu Tamamladı

BTC/USD saatlik zaman diliminde 200 Basit Hareketli Ortalama üzerinden 50 Basit Hareketli Ortalama geçerek bir Golden Cross oluşturdu. Golden Cross nedeniyle fiyatlardaki ani artış paterni doğruladı.

Golden Cross oluşumun yarılanmaya çok az bir süre kala gerçekleşmesi ayrı bir heyecan oluşturdu. Bilindiği gibi bu oluşumun görüldüğü varlık yükseliş eğilimine girer ve yeni bir ralli oluşturur.

BTC anahtar kelimelerini seçen ve analiz eden çeşitli web siteleri, ‘Bitcoin yarılanması’ anahtar kelimesinin sosyal medya ve Google aramalarında trend olduğunu ortaya koydu. BTC yarılanması üç hafta sonra gerçekleşecek.

Bu nedenle Golden Cross oluşumu çok daha önemli hale geldi. Aramaladaki artış ve bu paternin oluşumu BTC’yi daha da yükseltebilir. BTC/USD’nin yakında 9.000 dolarlık seviyeyi geçme şansı bulunuyor.

BTC/USD’nin Yukarı Doğru Hareketinin Önündeki Engeller

  • Saatlik tabloya daha yakından bakacak olursak, yükselişin ardından BTC’nin bir konsolidasyon aşamasına girdiği görülebilir. Bu aşama fiyatı 7.200 dolardan daha düşük bir seviyeye çekmede etkili olabilir.
  • Bitcoin’in, onaylanmış bir “Ayı” deseni olan yükselen bir kama desenine girmesi göz ardı edilemez. Yükselen kamanın bir sonucu olarak geri dönüş henüz gerçekleşmedi.
  • Son olarak, Bitcoin’in yükselişinin önündeki en büyük ve muhtemelen en zor engel mevcut makroekonomik koşullar olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner