Yükleniyor...

Gözler Ethereum’un Üzerinde! Ethereum’u 550 Dolara Götürecek Sinyaller Neler?

Santiment tarafından paylaşılan son zincir içi verilere göre, Ethereum'un son 48 saat içinde %10 artmasının ardından toparlanmaya gidiyor.

Gozler Ethereumun Uzerinde Ethereumu 550 Dolara Goturecek Sinyaller

Santiment tarafından paylaşılan son zincir içi verilere göre, Ethereum’un son 48 saat içinde %10 artmasının ardından toparlanmaya gidiyor. Blockchain analitik firması, ETH’nin yukarı yönlü genişleme alanı olduğunu gösteren bir eğilim içerisinde olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETH’de görülen son yükselme trendi, ABD doları düşüşe geçmeye devam ettikçe Bitcoin’in yükselmesiyle aynı zamana denk geliyor. Dolar Endeksi, görünüşe göre tüm varlıkların yönünü tayin ediyor; zira bu piyasaların karşılığı döviz cinsindendir.

Blockchain Veri Firması Santiment: Ethereum Toparlanacak 

Blockchain analitik firması Santiment, Ethereum’un iki zincir içi trendi nedeniyle daha yükselişe geçmeye hazır olduğuna inanıyor.

ilk 100 borsa dışındaki adresler, (Ethereum balinaları) varlıklarını son beş hafta içinde kümülatif olarak %8,2 oranında artırdı ve bu da birikimi gösteriyor:

“ETH’nin borsalarda tutulan toplam kripto para arzı artmaya devam ediyor ve Kara Perşembe’den kısa bir süre sonra 24 Mart’taki dipten bu yana %3,63 yükseliş görülüyor. Bu arada, borsa dışı ilk 100 adres sadece 35 günde portföylerini %8,2 oranında artırdı. Her ikisi de yükseliş sinyalleri denilebilir.”

Bu iki eğilim, temel arz-talep dinamikleri nedeniyle Ethereum’un fiyatında büyümeye yol açacaktır; bu da talepteki artışın bir varlığın denge fiyatında bir artışla sonuçlanması gerektiğini gösterir.

Ethereum, yeni yılın zirvelerine çıktıktan sonra kripto para yeniden dikkatleri üzerine çekti. Şimdi farklı ölçümler de ETH’nin rallisinin henüz bitmediğini gösteriyor.

Ethereum Yeni Zirveler Yapıyor

Ayın başından bu yana, Ethereum dar bir aralıkta konsolide oluyor. Akıllı sözleşmeler devi  Ethereum, çoğunlukla 447 dolarlık direnç bariyeri ile %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi idi ve ne yöne gideceğine dair net sinyaller vermedi.

26 Ağustos tarihinde ise bir alım sinyali görüldü.

Ethereum’un arkasındaki satın alma baskısında, destek etrafında oluşmaya başlayan bir artış, yükselişi doğruladı. Sonuç olarak, geçtiğimiz hafta ETH direncin üzerinde kırıldı ve 467 dolarlık yeni bir yıllık rekor ile %25’lik bir boğa rallisine öncülük etti.

Şimdi, Ethereum %127,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru bir ilerlemeye hazırlanıyor.

Yearn.finance’ın Piyasaya Sürülmesi, Fiyatı Daha da Arttırabilir

Yearn.finance’ın yETH ürününün piyasaya sürülmesi, Ethereum’daki yatırım faaliyetlerini artırarak fiyatları daha da yükseltebilir.

Önümüzdeki günlerde veya haftalarda piyasaya çıktığında YETH, yatırımcıların Ethereum depozitolarından yüksek getiri elde etmelerini sağlayan bir yatırım aracı olacak.

Analistler, bu ürünün piyasaya sürülmesinin Ethereum’a sermaye akışına neden olacağını söylüyor. Aslında, ETH’nin son iki gündeki %10’luk rallisinin bir kısmı, Yearn.finance’ın yETH’i etrafındaki heyecanla ilişkilendirildi.

DeFi Ethereum’u Canlandırdı

Cardano’nun kurusucu, IOHK CEO’su Charles Hoskinson, en son yayınlanan YouTube videosunda Cardano’nun merkezi olmayan finans sektörüne girmesiyle ilgili konuştu. Hoskinson, son dönemlerde DeFi konusunda takıntılı olduğunu da dile getirdi.

Cardano kurucusu, Emrugo ile yeni bir ortaklık kurduklarını dile getirdi. Ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

“Emrugo ile ortaklık kurduk ve şu anda onlarla istikrarlı bir kripto paranın lojistiği üzerinde çalışıyoruz, her şeyin doğru çalıştığını doğrulamak için önce ergo üzerine inşa edeceğiz ve sonra çekeceğiz. Bu algoritmik bir stablecoin olacak. MakerDAO’dan önemli ölçüde daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bu, şu anda devam eden birçok DeFi olayından sadece biri.”

Hoskinson, kaynakların uygun şekilde sağlandığından ve arkalarında doğru ekiplerin bulunduğundan emin olmak için merkezi olmayan finansla ilgili birçok tartışmaya “doğrudan dahil olduğunu” iddia ediyor.

DeFi’ın Ethereum’u nasıl canlandırdığından bahseden Hoskinson, bu alandaki ilk hamle avantajının aslında bir dezavantaj olduğunu belirtiyor:

“Bu ağ etkileri geçiciydi ve genellikle hatalar, yaralar ve patlamalarla kaplıydı. Aslında DeFi için ikinci hareket eden kategorisinde yer alıyorsanız bu alanda ilk hareket edenlerden çok daha fazla şansımız olacak.”

5,1 milyondan fazla ETH (bugünün fiyatına göre 7,83 milyar dolar) artık çok sayıda DeFi uygulamasında kilitlenmiş olsa da, bazı endüstri aydınları şüpheci bir tavır sergiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x