Yükleniyor...

Grayscale: “Bitcoin 2016 Yılına Benzer Yatırım Modeli Ortaya Koyuyor”

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin'in (BTC), iki yıldan kısa bir süre içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı ve %4.

bitcoin yatirimcisi varliklarini tutmayi tercih ediyor

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, Bitcoin’in (BTC), iki yıldan kısa bir süre içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı ve %4.400’lük astronomik artışın yaşandığı, 2016’nın başlarındaki gibi bir yatırım modeli ortaya koyduğunu bildirdi.

Grayscale’nin araştırma direktörü Phil Bonello, cüzdanlarında BTC tutan yatırımcı sayısında ciddi bir artış olduğunu belirtti. Son 1 ila 3 yıl arasında hareket etmeyen BTC sayısında da artışın olduğunu belirten Bonello, son 90 gün içerisinde hareket eden BTC yüzdesi de 2016 yılına benzer bir şekilde düşüş eğiliminde.

bitcoin yatirimcisi 2016 grafikBonello’ya göre, kripto paralarda yaşanan hareketliliğin azalması, potansiyel bir yükselişin göstergesi olarak kabul edilir. Bonello ayrıca, bir yıldan fazla bir süredir böylesine bir yatırım modelinin belirmediğini açıkladı.

“Bu yatırım modeli, mevcut yatırımcı tabanı tarafından, Bitcoin’in yükseleceğine inancı belirtiyor. Arz talep dengesi ve sınırlı arza sahip olan Bitcoin’in daha çok değer deposu olarak görüldüğünün bir kanıtı olarak gösterebilir. Yatırımcılar, ticaret yapmaktan ziyade, dalgalanmalara rağmen, ellerindeki BTC’leri tutmayı tercih ediyor.”

Ocak 2016 yılında Bitcoin fiyatı yaklaşık 434 dolar seviyelerinde yer alıyordu. 24 aydan kısa bir süre içerisinde lider kripto varlık, %4.431’in üzerinde bir artış kaydederek, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.665 dolar seviyesine yükseldi.

Özellikle son aylarda küresel bir salgın haline gelen Covid-19 ile birlikte başta ABD olmak üzere, birçok ülke teşvik paketleri açıkladı. Açıklanan bu teşvik paketleri sebebi ile, yüksek enflasyonun başlayacağını düşünen birçok yatırımcı, güvenli liman olarak kabul edilen varlıklara yöneldi. Bu sırada bir değer deposu olarak daha çok görülmeye başlanan Bitcoin’e yapılan yatırımlarda da artışlar meydana geldi. Klasik yatırımcılar ile birlikte, kurumsal yatırımcıların da kripto para piyasasına daha çok girmesi, lider kripto paranın fiyatını ilerleyen günlerde olumlu yönde etkileyecektir.

Son günlerde oldukça hareketli günler geçiren lider kripto varlık Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.578 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner