Yükleniyor...

Grayscale, ETF Koleksiyonunu Genişletiyor

Grayscale, halka açık finansal ürünlerini kendi bünyesinde yönetmesine olanak tanıyan Grayscale Funds Trust adlı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

grayscale 1 1280x720 1

Grayscale, halka açık finansal ürünlerini kendi bünyesinde yönetmesine olanak tanıyan Grayscale Funds Trust adlı yeni bir şirket kurduğunu duyurdu. 

9 Mayıs’ta duyuruyu gerçekleştiren şirket, yeni tröste ek olarak üç yeni kripto odaklı ETF için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir başvuru beyanı sunduğunu açıkladı. Şirketin çıkarmayı planladığı yeni fonlar bir Ethereum Vadeli İşlem ETF’i, bir Küresel Bitcoin Bileşik ETF’i ve bir Gizlilik ETF’inden oluşacak. 

ETF’ler İçin SEC’nin Onayı Bekleniyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Global Bitcoin Composite ETF, Bitcoin madencilik firmaları da dahil olmak üzere Bitcoin ile ilgili veya Bitcoin tarafından desteklenen ve borsada işlem gören ürünlere yatırım yapacak. 

Benzer şekilde, Ethereum vadeli işlem ETF’i, ETH’nin fiyatını takip eden hisseler aracılığıyla Ethereum’un gelecekteki potansiyel değerine dolaylı olarak katılmaya izin verecek. Şirket tarafından SEC’e sunulan dosyalama, Grayscale Privacy ETF’in blok zinciri tabanlı gizlilik teknolojisi üzerinde çalışan şirketlere yatırım yapacağını da açıklıyor. 

Grayscale Funds Trust ile ilgili kayıt beyanı SEC tarafından onaylanana kadar, üç ETF’ten hiçbiri halka açık olarak satın alınamayacak. 

Grayscale 13 Ocak’ta, SEC’nin kripto spot işlem gören borsa yatırım ürünlerine vadeli işlem ürünlerinden farklı davranarak ayrımcılık yaptığını savundu ve başvurusunu reddettiği için düzenleyici kuruma dava açtı. Grayscale, SEC’e karşı hazırladığı özette: “Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki fiyatlar ile spot Bitcoin piyasası arasında yüzde 99.9’luk bir korelasyon var” ifadelerini kullandı. 

SEC, alıcıları BTC’nin gelecekteki potansiyel değerine tabi tutan bir dizi Bitcoin Vadeli İşlem ETF’ini onaylamış olsa da, yatırımcıları potansiyel dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonuna maruz bırakma endişelerini gerekçe göstererek şimdiye kadar spot Bitcoin yatırım ürünü için yapılan her başvuruyu reddetti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x