Grayscale'in SEC zaferinin ardından Bitcoin Trust'ta indirim oranı azaldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Grayscale’in SEC zaferinin ardından Bitcoin Trust’ta indirim oranı azaldı

Grayscale bugün SEC'e karşı açmış olduğu davada bir zafer kazandı.

GRAYSCALE

Grayscale bugün SEC’e karşı açmış olduğu davada bir zafer kazandı.

Şirketin SEC’e karşı zaferinin ardından Bitcoin Trust indirimi yaşandı. Grayscale şirketinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı yasal anlaşmazlığı kazandığı zafer sonrasında daraldı.

Grayscale Bitcoin Trust indiriminde azalma oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı açtığı bir davada yasal zafere ulaşan taraf oldu. Elde edilen yasal zaferin ardından Grayscale Bitcoin Trust indirimi, önceki yüzde 25 seviyesinden yüzde 17’ye düştü. Bu indirim, GBTC hisselerinin piyasa değeri ile tröstte bulunan temel Bitcoin’in değeri arasındaki farkı yansıtmaktadır. Hisseler şu anda geri alınamadığı için indirimli bir şekilde işlem görmekte ve bu nedenle yatırımcılar, hisseleri diğer potansiyel alıcılarla paylaşma seçeneğine sahiptirler.

Grayscale 6

Grayscale’in Bitcoin Trust fonundaki bu indirim, Aralık 2022’de yaklaşık olarak yüzde 50 civarındayken, sonraki aylarda aşamalı olarak azaldı. Ancak Haziran 2023’te bile bu oran hala yaklaşık olarak yüzde 45 seviyesindeydi. Ancak bugünkü son gelişmelerle birlikte, bu oran son birkaç haftada yüzde 25’e düşmüştü. En sonunda yasal zaferle birlikte bu oran yüzde 17’ye geriledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x