Yükleniyor...

Güney Kore’de Kripto Ticareti Artık Daha Ucuz

Güney Kore'de Kimchi Primi'nin tekrardan indirime girmesiyle, Güney Kore kripto borsalarında kripto ticareti daha ucuz hale geldi.

guney kore

Güney Kore’de Kimchi Primi’nin tekrardan indirime girmesiyle, Güney Kore kripto borsalarında kripto ticareti daha ucuz hale geldi.

Güney Kore tarafından Kimchi Primi‘nin indirime gidilmesiyle kripto sektörüne olan duyarlılık tekrar gündeme gelmiş durumda. Güney Kore yemeklerinden Kimchi adını alan fenomen, Bitcoin (BTC) fiyatının ne zaman yükseldiğini ifade eder.

Güney Kore Borsalarında Kripto Ticareti Ucuzlamaya Devam Ediyor

Global anlamda kripto piyasaları göz önüne alındığında, Güney Kore’de kripto ticaret işlemleri diğer piyasalara göre daha pahalı. Blockchain verileri paylaşan CryptoQuant’ın yayınlamış olduğu veriler ışığında, Kore Premium endeksi 17 ve 19 Şubat tarihleri arasında –0,24 ile 0,001 değeri arasında seyrediyor. Geçmiş zamanda Kimchi Primi’nin değeri haberlere bağlıydı. Güney Kore kripto borsalarından kötü haberler geldiğinde Kimchi Primi ciddi değer kaybı yaşardı.

Haber yazımı itibariyle BTC, Coinbase borsasında 24.464 dolar’dan, Binance borsasında ise 24.487 dolar’dan işlem görüyor. Bunu yanında BTC, Kore kripto borsalarından olan Bithumb’da 24.386 dolar’dan, Upbit kripto borsasında ise 24.405 dolar’dan işlem görüyor.

Risk sermaye fonu Stablenode’un işletme müdürü Doo Wan Nam, Koreli perakende yatırımcıların ilgisinin düşmesini, Kimchi priminin indirime gidilmesine bağlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x