Yükleniyor...

Günlerdir Kullanılamayan IOTA Ağı Yeniden Aktif

Kripto para piyasasının kötü aktörleri geçtiğimiz günlerde IOTA'nın resmi cüzdanı Trinity Wallet'da yer alan bir yazılım açığından faydalanarak 2 milyon MIOTA'yı çalıp ortadan kaybolmuştular.

Ekran Resmi 2020 03 10 21.37.08

Kripto para piyasasının kötü aktörleri geçtiğimiz günlerde IOTA’nın resmi cüzdanı Trinity Wallet’da yer alan bir yazılım açığından faydalanarak 2 milyon MIOTA’yı çalıp ortadan kaybolmuştular. Bunun üzerine 13 Şubat tarihinde ağı gelebilecek daha fazla saldırıdan korumak için tamamen kapatılmıştı.

Açıkları tamamen kapatmak ise yaklaşık 1 ay sürdü. Bu süre içerisinde MIOTA’da yaklaşık yüzde 40 gibi bir değer kaybına uğradı ve bugün itibariyle yeniden aktifleştirildi. Bununla birlikte, saldırıdan dolayı zarara uğrayanların kayıpları IOTA Kurucu Ortağı David Sonstebo tarafından karşılanacağı duyuruldu.

IOTA geliştiricileri ağın sağlığını korumak adına Coordicide protokol yükseltmesini uyarlamak için çalışmalara devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir blog yazısında da Coordicide’ın kısa süre içerisinde ağa uyarlanacağı belirtilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner