Anasayfa Bitcoin (BTC) Günlük 2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Transferi Gerçekleşiyor

Günlük 2 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Transferi Gerçekleşiyor

Merkez bankaları ve hükümetlerin finansal baskıları karşısında hayat bulan Bitcoin ağı büyümeye devam ediyor. İnsanlara bankacılar ve politikacılar tarafından yönetilmeyen, kişisel harcama özgürlüğü sunan Bitcoin kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor.

Mevcut finansal sistemde insanların kendi paraları nasıl ve nereye taşıyacakları konusunda birtakım kısıtlamalar bulunuyor. Devletler ülke vatandaşlarının paralarını ücretsiz olarak kullanmalarına izin veriyor, ancak bir şüphe olsun veya olmasın banka hesaplarını aktif bir şekilde izliyor.

Hiçbir devlet müdehalesi olmadan eşler arası para transferi sunan merkeziyetsiz kripto para birimi Bitcoin ile tüm bu prangalardan kurtulmak mümkün. Bunun farkında olan insanlar hızla Bitcoin’e yönelmiş durumdalar.

Bitcoin kullanımının arttığının en önemli kanıtı ağda her gün ortalama 2 milyar dolar değerinde transfer işleminin gerçekleşiyor olması. Endüstri gözlemcisi ‘Rhythm Trader’ Bitcoin’in gerçek gücünü şu sözlerle ifade ediyor:

“Her gün ağ üzerinden ortalama 2 milyar dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleşiyor. Bu işlemleri hiçbir devlet, banka veya üçüncü bir şahsın doğrulaması gerekmiyor. İsteseler de hiçbirini durduramazlar. İşte Bitcoin’in gerçek gücü.”

Bu, ağın sahip olduğu gücün sadece tek bir yönü. Bu gücün büyüklüğünün farkında olan devletler bundan korkuyorlar. Bunun en iyi örneği ise ABD ve Çin arasındaki artan ticaret savaşı. Her iki devlet de rakiplerini geride bırakmak için kendi para birimlerinin değerlenmesini istiyor. Buna karşın Bitcoin, ticaretini yapan ve elinde tutanlar tarafından daha az değerli olduğu düşünülmedikçe devalüe edilemez.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

772BeğenenlerBeğen
189TakipçilerTakip Et
12,109TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar