Yükleniyor...

Hindistan Başbakanı, kripto için seslendi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 zirvesinde kripto düzenlemeleri konusunda küresel bir işbirliği çağrısında bulundu.

hindistan

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 zirvesinde kripto düzenlemeleri konusunda küresel bir işbirliği çağrısında bulundu.

Hindistan yıllardır küresel bir kripto çerçevesini savunuyor. Fakat, ülkedeki kripto ekosistemi hala net bir düzenleyici çerçeve ve basit vergilendirme arayışında. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Grup 20 (G20) zirvesi sırasında kripto düzenlemelerinin formüle edilmesi konusunda küresel bir işbirliğine yönelik çağrı yaptı. G20 Başkanı, kripto para birimlerini düzenlemek için kapsamlı bir küresel çerçeveyi savunma görevini üstlendi.

Narendra Modi, sektörün yeniliğin ele aldı

Hindistan Başbakanı, bir gazeteciye verdiği röportajda blockchain ve kripto gibi yeni gelişen teknolojilerin rolünden bahsetti. Modi, bu tür gelişen teknolojilerin doğasının küresel ölçekte etki yaratacağını belirtti. “Dolayısıyla etrafındaki kurallar, düzenlemeler ve çerçeve tek bir ülkeye veya bir grup ülkeye ait olmamalıdır” şeklinde söylemlerde bulundu.

Modi, havacılık endüstrisini örnek verdi. Tıpkı hava trafik kontrolü veya hava güvenliğinin ortak küresel kural ve düzenlemelere sahip olması gibi, kripto sektörü gibi ortaya yeni çıkan teknolojilerin de dünya çapında bir fikir birliğine varması gerektiğini söyledi. Ayrıca Hindistan’ın kripto düzenleme görüşmelerinde üzerine düşeni yaptığını da sözlerine ekledi:

“Hindistan’ın G20 başkanlığı, kripto tartışmasını finansal istikrarın ötesine taşıyarak bunun özellikle gelişmekte olan piyasalar ve gelişmekte olan ekonomiler için daha geniş makroekonomik etkilerini dikkate aldı. Başkanlığımız aynı zamanda zenginleştirici seminerlere ve tartışmalara ev sahipliği yaparak kripto varlıklarına dair içgörüleri derinleştirdi.”Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x