Yükleniyor...

Hindistan Polygon Zincirinde Diploma Veriyor

Hindistan her yıl yaklaşık 100 bin öğrenciye verdiği diplomalarda dijitalleşmeye gitti ve Polygon blockchain ağı tabanlı dijital diploma dağıttı.

Hindistan Polygon Ağinda Dijital Diploma Veriyor

Hindistan her yıl yaklaşık 100 bin öğrenciye verdiği diplomalarda dijitalleşmeye gitti ve Polygon blockchain ağı tabanlı dijital diploma dağıttı.

Maharashtra Eyalet Beceri Geliştirme Kurulu (MSBSD), LegitDoc platformu aracılığıyla Polygon (MATIC) ağında entegre yaklaşık 100.000 doğrulanmış diploma dağıttı. LegitDoc, MSBSD ile Maharashtra Eyalet İnovasyon Topluluğu (MSINS) arasındaki iş birliğini sağlamada yardımcı oldu. Indianexpress.com‘un 4 Ağustos’ta hazırladığı rapor, bu iş birliğinin blockchain teknolojisine dayalı belgeleri çıkarmak ve onaylamak için bir yol olduğunu vurguladı.

Sertifikaları Dijitalleştirme Yolunda İlk Adım

Hindistan’da dijitalleşmenin bir parçası olan dijital diploma projesi, MSBSD tarafından her yıl yaklaşık 100.000 öğrenciye verilen diploma ve transkriptin dijital ortama aktarılmasını amaçlıyor. LegitDoc’un kurucu ortağı Neil Matris konu hakkında şöyle dedi:

Bu diplomalar, Polygon blockchain ağına güvenli birer PDF olarak bağlandı.

Martis’e göre blockchain tabanlı diplomalar diğer online diplomalarla karşılaştırıldığında en yüksek düzeyde veri koruması, gizlilik, açıklık ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Maharashtra Eyalet Beceri Geliştirme Kurulu (MSBSD), geçmişte dijital setifika vermediğini söylememizde fayda var. Kurul, bu projeyle beraber sertifikaları dijitalleştirme adına ilk adımı atmış oldu. Martis:

Kurul diplomaları dijitalleştirme yolunda alışılagelmiş dijital diplomalara geçmek yerine direkt blockchain tabanlı diplomalara yöneldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner