Hong Kong Hükümetinden Web3 Geliştirme Adımı • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong Hükümetinden Web3 Geliştirme Adımı

Hong Kong hükümeti, Web3 gelişimi adına Web3 Geliştirmeyi Teşvik Etme Görev Gücü'nü kurduğunu açıkladı.

Hong Kong kripto

Hong Kong hükümeti, Web3 gelişimi adına Web3 Geliştirmeyi Teşvik Etme Görev Gücü’nü kurduğunu açıkladı.

Blockchain‘in son dönemdeki en gözde ürünlerinden olan Web3 gün geçtikçe dünya çapında daha da yaygın hale geliyor. Bununla birlikte hükümetler de bu konuda adım atmada geç kalmak istemiyorlar.

Hong Kong Hükümeti Web3 Geliştirmeyi Teşvik Etme Görev Gücü’nü Kurdu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

30 Haziran 2023’te Hong Kong hükümeti, Web3 geliştirmeyi teşvik etmek amacıyla Web3 Geliştirmeyi Teşvik Etme Görev Gücü’nü kurduğunu açıkladı. Kurulan bu görev gücü, maliye bakanı Paul Chan liderliğinde olacak. Bununla birlikte hükümet ve mali düzenleyici yetkililerin yanı sıra piyasa sektörlerinden seçilen on beş resmi olmayan üyeyi de barındıracak. Resmi olmayan üyelerin görev süresi 1 Temmuz 2023’te başlayacak ve iki yıl boyunca devam edecek şekilde planlandı.

Hong Kong CBDC

Bu görev gücünün oluşturulması, Hong Kong hükümetinin Ekim 2022’de yayınladığı Sanal Varlıkların Geliştirilmesine İlişkin Politika Beyanı’nı takip ediyor. Bu politika, Hong Kong’un sanal varlık sektörüne yönelik ileri görüşlü bir yaklaşım sergilediğini yansıtmış ve piyasa tarafından olumlu bir şekilde karşılanmıştır.

Maliye bakanı Paul Chan, Web3‘ü güçlendiren Blockchain teknolojisinin aracısızlaştırma, güvenlik, şeffaflık ve maliyet etkinliği gibi özelliklerini vurguladı. Bu teknolojinin finans, ticaret, iş operasyonları ve günlük yaşam gibi çeşitli sektörlerde zorlukları hafifletme potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Hong Kong, uluslararası bir finans ve yenilik merkezi olarak Web3 gelişiminin yükselen trendini benimsemeyi hedefliyor.

Chan konuya dair açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hong Kong, yenilikçi keşif ve geliştirmeye liderlik etmeyi ve yeni uygulama modelleri yaratmayı hedefliyor. Başarılı bir ekosistem oluşturmak için birinci sınıf şirketleri ve yetenekleri bir araya getirmeye çalışıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x