Fed Başkanı Powell, Stablecoin’lere Değindi • Coinkolik
Yükleniyor...

Fed Başkanı Powell, Stablecoin’lere Değindi

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi’nde gerçekleştirdiği konuşmada stablecoin’lere de yer verdi.

Jerome Powell Fed

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Temsilciler Meclisi’nde gerçekleştirdiği konuşmada stablecoin’lere de yer verdi.

Powell, yaptığı açıklamada stablecoin’leri bir para birimi olarak gördüklerini belirtti. Fed’i stablecoin’ler üzerinde zayıf bir rolle bırakmanın hata olacağına değinen Powell, bankalar ile ilgili açıklamlarda da bulundu. Sistemde farklı boyutlarda bankaların olmasından yararlandıklarını belirten Powell: “Küçük bankaların işlerini zora sokacak kadar çok düzenlemek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Faizleri daha makul bir hızla yürütmenin mantıklı olabileceğini işaret eden Powell, konuşmasının devamında bankalara dair açıklamalar yapmaya devam etti.

Fed Başkanı Powell’ın Açıklamaları Dikkat Çekti

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD bankalarının çok güçlü sermayeye sahip olduğunu söyledi.

SEC’nin kripto borsalarına açtığı davalar ile ABD’nin kripto sektörünü düzenlemeye çalışacağı görüldü. Fed başkanı Powell’ın açıklamalarındaki stablecoin detayı ise akıllara soru işareti getirdi. Stablecoin’leri para olarak gören ABD, düzenlemeleri bu tarafa yansıtacak mı merak ediliyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Haziran ayının başında stablecoin tasarısının üçüncü taslağını yayınlamıştı.

Meclisin her iki kanadının da görüşlerini birleştirmeyi amaçlayan tasarıda, Fed’in stablecoin ihracı için gereklilikleri belirlemesi talep edildi. Bunun yanı sıra taslak, eyalet düzenleyicilerinin token’ları ihraç eden şirketleri denetlemesine izin vermeyi de içeriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x