Yapay Zekanın BlackRock Tahminleri Tutuyor! Bir Tanesi Kaldı!
Yükleniyor...

Yapay Zekanın BlackRock Tahminleri Tutuyor! Bir Tanesi Kaldı!

Yapay zeka, BlackRock'ın kriptoya yanaşmasının sonuçlarına yönelik tahminlerini tuttururken, SEC konusundaki senaryosu merakla bekleniliyor.

ChatGPT BlackRock

Yapay zeka, BlackRock’ın kriptoya yanaşmasının sonuçlarına yönelik tahminlerini tuttururken, SEC konusundaki senaryosu merakla bekleniliyor.

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’ye BlackRock’ı sorduk. ChatGPT, BlackRock’ın 10 trilyon dolara yakın bir varlığı yönetmesi nedeniyle oldukça etkili bir kuruluş olduğuna dikkat çekti. Ayrıca ChatGPT, BlackRock’ın kriptoya yönelmesiyle oluşabilecek dört senaryoya değindi. Bu dört senaryonun üçü gerçekleşirken, bir tanesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise merakla bekleniliyor. O senaryoda ise SEC detayı yer alıyor.

Yapay Zekanın BlackRock Senaryoları!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapay zeka robotu ChatGPT, kripto endüstrisine dünyanın en büyük varlık yöneticisinin girmesiyle ortaya çıkacak senaryoları değerlendirdi. ChatGPT’nin dört farklı maddede çıkardığı senaryoda, bir tanesi haricinde hepsinin gerçekleştiği görüldü.

ChatGPT, BlackRock’ın kriptoya attığı adımın önemli bir adım olduğunu savundu. Yapay zeka robotu, BlackRock’ın adımıyla birlikte kripto piyasasına duyulan ilginin artacağını belirtti. ChatGPT’ye göre, büyük bir şirketin kriptoya girmesiyle birlikte güven duygusu artacak ve daha fazla katılımcı beraberinde gelecek. Yapay zekanın bu senaryosu, piyasadaki son akışlara bakıldığında gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Diğer taraftan ChatGPT, BlackRock gibi büyük oyuncuların kriptoya yönelmesiyle Bitcoin’de fiyat dalgalanmalarının yaşanabileceğini söyledi. Nitekim bakıldığında, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin Bitcoin ETF başvurusuyla birlikte Bitcoin 30 bin dolara dayandı.

Yapay zeka robotu, bir başka konu olarak kurumsal kabulün artmasına değindi. ChatGPT, BlackRock’ın öncülüğünde kurumsal düzeyde kripto yaklaşımında artış yaşanabileceğini söyledi. Yani yapay zeka robotu, kurumsalların BlackRock’ı takip edebileceğinin altını çizdi. Piyasadaki son akışa bakıldığında, BlackRock’ın ETF başvurusuyla birlikte Invesco ve Fidelity gibi kurumsallar da harekete geçti. Milyarlarca dolarlık varlık yöneticileri, kriptoya akın ediyor.

ChatGPT’nin son senaryosu en dikkat çeken konu oldu. Yapay zeka robotu, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin Bitcoin’e adım atmasıyla SEC gibi düzenleyicilerin yaklaşım değiştirebileceğini söyledi. ChatGPT, BlackRock’ın kripto adımı neticesinde, düzenleyicilerin hamlelerini daha sıkı tutacağını veya daha gevşeteceğini düşünüyor.

Yaklaşım değiştirmeye baktığımızda, SEC gibi düzenleyiciler şu anda kripto üzerinde baskıcı bir tutum sergiliyor. BlackRock, SEC başta olmak üzere birçok düzenleyicinin kripto üzerindeki hamlelerini gevşetmesine yol açabilir.

Yapay zekanın senaryoları ardı ardına gerçekleşirken, son senaryonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise merak konusu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x