ABD Senatörü, Kapsamlı Yapay Zeka Mevzuatı Çağrısında Bulundu • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Senatörü, Kapsamlı Yapay Zeka Mevzuatı Çağrısında Bulundu

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Lideri Chuck Schumer, yapay zeka (YZ) için güvenlik önlemlerine yönelik kapsamlı mevzuat çağrısında bulunmayı planlıyor.

chuck schumer

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Lideri Chuck Schumer, yapay zeka (YZ) için güvenlik önlemlerine yönelik kapsamlı mevzuat çağrısında bulunmayı planlıyor. 

Schumer, 21 Haziran’da Washington D.C’deki Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantıda, kongrenin konuyla ilgili iki partili eyleminin aciliyetini vurgulayacak. Ofisi tarafından yayınlanan konuşmasından alıntılara göre Schumer, YZ’nin değişiminin yaklaştığını kabul etmekten başka seçenek olmadığını ve inovasyonu teşvik eden bir stratejiye ihtiyaç duyulduğunu söylemeyi planlıyor. 

Schumer, Mevzuat Oluşturmanın Zoruklarına da Değinecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schumer, yapay zekanın ortaya çıkmasıyla birlikte oluşabilecek her bir sorun için mevzuat oluşturmanın potansiyel zorluklarını vurgulamayı hedefliyor.

Önceden planlanmış sorular arasında vergi ve harcamalar konusunda ne kadar federal müdahale olması gerektiği ve federal müdahalenin gerekli olup olmadığı da yer alıyor. Schumer ayrıca halkın kendini rahat hissetmesini sağlayan güvenli inovasyonu da savunmayı planlıyor. Schumer’in gerçekleştirdiği bu açıklama, 20 Haziran’da ABD Başkanı Joe Biden ile Silkon Vadisi uzmanları arasında Beyaz Saray’ın YZ fırsatlarını yakalama ve riski yönetme taahhüdüne ilişkin yapılan toplantının ardından geldi. 

Toplantı sırasında Biden, vatandaşların hakları ve mahremiyetinin yanı sıra yapay zeka sistemlerinin piyasaya sürülmesinden önce önyargıların ve yanlış bilgilerin ele alınmasına da odaklandığını söyledi. 

Biden daha önce Nisan ayında OpenAI, Microsoft ve Google’ın Alphabet şirketlerinin yöneticileriyle bir araya gelerek yapay zekayı tartışmıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x