Joe Biden'ın Yapay Zeka Hamlesi • Coinkolik
Yükleniyor...

Joe Biden’ın Yapay Zeka Hamlesi

Biden, uzmanlarla San Francisco toplantısında yapay zekanın tehlikelerini konusunda uzmanlardan fikir alacak.

biden yonetimi

Biden, uzmanlarla San Francisco toplantısında yapay zekanın tehlikelerini konusunda uzmanlardan fikir alacak.

ABD başkanı Joe Biden San Francisco’dayken güvenlik, politika ve fırsatları tartışmak için yapay zeka uzmanlarıyla bir araya gelecek.

Joe Biden, Yapay Zeka Uzmanlarıyla Bir Araya Geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapay zeka konusunda dünya çapında adımlar atılmaya devam ediliyor. Bununla birlikte ABD başkanı Joe Biden, San Francisco toplantısında yapay zeka uzmanları ile bir araya gelerek tehlikeleri konuşacak.

Joe Biden, 20 Haziran’da Kaliforniya’da gerçekleşen kampanya bağış toplama etkinlikleri arasında bir grup Silikon Vadisi uzmanıyla yapay zeka (AI) konusunda bir fikir alış verişi gerçekleştirdi. Başkan Biden, ünlü araştırmacılar ve AI güvenliği uzmanları dahil olmak üzere en az sekiz uzmanla bir araya geldi. Tartışmanın odak noktası, Biden yönetiminin “Fırsatları değerlendirme ve Yapay Zekanın risklerini yönetme taahhüdü” olarak belirlendi.

BinaryX yapay zeka oyun 1

Associated Press’in haberine göre, katılımcılar arasında Common Sense Media’nın kurucusu Jim Steyer, Center for Humane Technology’nin kurucu ortağı Tristan Harris, Stanford Üniversitesi’nin İnsan Merkezli AI Enstitüsü’nün eş direktörü Fei-Fei Li, Algoritmik Adalet Birliği’nin kurucusu Joy Buolamwini ve Khan Enstitüsü’nün kurucusu Sal Khan yer alacak. Bu grup, eğitim, politika, güvenlik ve zarar azaltma çabalarıyla tanınan bireysel üyeleriyle dikkat çekiyor.

Başkan Biden, 20 Haziran’da San Francisco’daki Fairmont Oteli’nde düzenlenen bir dizi tartışma sırasında uzmanlarla buluştu. Etkinlik, resmi Beyaz Saray YouTube kanalında yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde ABD Senatosu’nda düzenlenen bir duruşmada, OpenAI CEO’su Sam Altman, IBM baş gizlilik ve güven sorumlusu Christina Montgomery ve New York Üniversitesi’nden Gary Marcus gibi uzmanlar yapay zeka politikalarını tartıştılar. Altman ifadesinde, ABD hükümetinin gelişmekte olan AI sektörü için federal bir düzenleyici kurum kurması gerektiğine inandığını belirtti. Marcus, bu fikre katılırken, IBM’den Montgomery ise Kongre’nin yapay zeka yönetişimine daha cerrahi bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini ifade ederek karşı çıktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x