Ledger, Whitepaper Yayımladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Ledger, Whitepaper Yayımladı

Ledger, donanım cüzdanı için tohum kurtarma aracıyla ilgili whitepaper yayımladı.

ledger kripto cuzdani

Ledger, donanım cüzdanı için tohum kurtarma aracıyla ilgili whitepaper yayımladı.

Donanım kripto cüzdanı sağlayıcısı, Ledger Recover aracının 2023’ün dördüncü çeyreğinde başlatılmasını planlıyor, ancak araç, bazı eleştirilere maruz kalmıştır.

Ledger, Yeni Özellik Hakkında Teknik İnceleme Yayımladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen donanım kripto para cüzdanı sağlayıcısı Ledger, kullanıcıların Ledger cihazlarının çekirdeklerini yedeklemelerine ve kurtarmalarına olanak sağlayan bir çözüm sunmaya yaklaşıyor. 21 Haziran’da, Ledger’in baş teknoloji sorumlusu Charles Guillemet, Ledger Recover whitepaper’ını Twitter üzerinden duyurdu.

Guillemet, dijital varlık güvenlik firması Coincover tarafından sağlanan hizmetin 2023’ün dördüncü çeyreğinde başlatılmasının planlandığını belirtti. CTO, whitepaper’ını ana sonucunun yeni hizmetin “yüzde 100 güvenli” olduğu konusunda güvence verdiğini söyledi. Bununla birlikte, kullanıcıların nasıl çalıştığını öğrenebileceği ve hizmeti inceleyebileceği bir açık kaynaklı yaklaşım benimsediklerini de sözlerine ekledi.

ledger

Ledger Recover tanıtım belgesi, GitHub’da bulunabilir ve donanım cüzdanının çekirdeğini yedekleme, geri yükleme ve güvenli bir şekilde silme gibi üç temel işlem akışını açıklamaktadır. Belge ayrıca sistem tasarımı ve kriptografik protokol hakkında bilgiler içeriyor. Belirli bir uygulama, Shamir yedek olarak bilinen mevcut özel anahtar dağıtım teknolojisini kullanarak tohumun paylaşımlara bölünmesini içeriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x