Hong Kong'da Birçok Kripto Para için İlk Adım Atıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong’da Birçok Kripto Para için İlk Adım Atıldı

Hong Kong derecelendirme kuruluşu HKVAC, birçok kripto para birimi için sanal varlık endeksini açıkladı.

Hong Kong

Hong Kong derecelendirme kuruluşu HKVAC, birçok kripto para birimi için sanal varlık endeksini açıkladı.

Hong Kong, kripto paralar için büyük bir önem taşıyor. Asya’da bir kripto merkezi haline gelmeyi hedefleyen Hong Kong, geçtiğimiz günlerde kripto ticaretine izin vereyen yasal süreçleri başlatmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hong Kong düzenleyicisi SFC, perakende ticareti yapılabilen token’ların en az iki endekse dahil edilmesini şart koştu. HKVAC, birçok kripto para birimi için sanal varlık endeksi açıklayarak ilk adımı attı.

Hong Kong’da Kripto Ticareti için İlk Adım

Hong Kong düzenleyicisi SFC, kripto perakende ticareti için iki endekse dahil edilmesi şartını getirmişti. HKVAC, kripto para birimlerinin sanal varlık endeksini duyurarak ilk adımı atmış oldu.

Hong Kong derecelendirme kuruluşu HKVAC, birçok kripto projesini endekse dahil etti. Bunlar arasında, SEC’nin menkul kıymet olarak gördüğü projeler de yer alıyor.

HKVAC, KuCoin ve Huobi gibi büyük kripto borsaları tarafından destekleniyor. Ayrıca HKVAC, yasal süreçlerde yetkili konumda bulunan Johnny Ng‘den de destek görüyor. Hükümet dışı bir endeks olan HKVAC, perakende kripto ticareti için ilk koşulu yerine getirmiş oldu.

SFC, en az iki endekse kayıtlı kripto paraların piyasa değerine göre ilk 30 içerisinde olması gerektiğini belirtmişti. HKVAC endeksinde yer alan kripto para birimleri ise şu şekilde;

BTC, ETH, WBTC, BTCB, stETH, BCH, LTC, BNB, MATIC, ADA, ATOM, FIL, NEAR, ALGO, ICP, XRP, DOGE, DOT, WTRX, SHIB, TRX, LINK, LEO, XMR, XLM, OKB, LDO, HBAR, VET, QNT, FTM ve EOS


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x