Yükleniyor...

HSBC, Otomotiv Satışında Blockchain’i Kullanacak

HSBC, Contour Platform aracılığıyla, Çinli otomobil üreticisi SAIC Motor ve Suudi Arabistan'daki otomotiv acentesi Taajeer Group ile bir araya gelerek Blockchain başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.

HSBC Otomotiv Satisinda Blockchaini Kullanacak

HSBC, Contour Platform aracılığıyla, Çinli otomobil üreticisi SAIC Motor ve Suudi Arabistan’daki otomotiv acentesi Taajeer Group ile bir araya gelerek Blockchain başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain, sağladığı veri gizliliği ve işlem hızı nedeniyle dünyada yoğun ilgi görmeye başladı. Bu teknolojiyle insanlara kolaylık sunmak isteyen HSBC, Contour Platform ile işbirliği yapıyor. Contour, Blockchain teknolojisinin sağladığı merkeziyetsizlikten yararlanarak, dünya çapındaki finans kaynağını 53 milyar dolar değerinde dijitalleştirmeyi amaçlıyor.

Blockchain Kullanımı Giderek Artıyor

HSBC, SAIC Motor ve Taajeer Group ile birlikte Blockchain başlıklı bir toplantı gerçekleştirdi.

Blockchain teknolojisinin sağladığı imkanlara değinen HSBC, geleneksel yöntemler ile yapılan işlemlerin yarattığı zorlukların Blockchain ile daha kolay hale getirebileceğini belirtti. HSBC, yaptıkları işlem sürelerinin on güne yakın sürdüğünü, Blockchain kullanımıyla birlikte işlem sürelerinin 24 saatin altına düşeceğini öne sürdü.

Yapılan toplantının gündeminde, özellikle bankacılık sektöründe yaşanan yoğun işlem gerekliliğini, Blockchainin hızlı teknolojisiyle çözülebileceği vardı. Planlama, finans sektörünü yapılandırmayı ve iyileştirmeyi amaçlıyor.

HSBC Otomotiv Satisinda Blockchaini Kullanacak1

Contour’un CEO’su Carl Wegner’in yaptığı açıklamada, Orta Doğu’da Blockchain işlemleriyle başlatılacak otomotiv satışlarının, türünün ilki olduğunu ve büyük bir adıma dönüşeceğini belirtti. HSBC ise dijitalleşerek insan hayatını kolaylaştırmanın gerektiğinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x