Huobi'ye milyon dolarlık saldırı: 1 hafta süre verildi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Huobi’ye milyon dolarlık saldırı: 1 hafta süre verildi!

Huobi (HTX) kripto borsası hackerların hedefi oldu.

huobi 2

Huobi (HTX) kripto borsası hackerların hedefi oldu. Saldırıda 7,9 milyon dolarlık ETH kaybedildiği bildirildi. Huobi danışmanı Justin Sun, tüm kayıpların borsa tarafından karşılandığını belirtirken, saldırıyı gerçekleştiren hacker’a varlıkların iadesi için 1 haftalık süre tanındığını duyurdu.

Milyon dolarlık saldırı

Seyşeller merkezli kripto para borsası HTX (eski adıyla Huobi) bir bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğrayarak 7,9 milyon dolar değerinde ETH kaybetti. Borsa, suçluyu tespit ettiğini belirtirken, yasal işlem tehdidiyle fonların iade edilmesi çağrısında bulundu.

huobi 1
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

24 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen saldırının duyurusu 25 Eylül tarihinde yapıldı. Saldırıyı doğrulayan Tron’un kurucusu ve Huobi danışmanı Justin Sun, hacker’ın adresini de paylaştı. Ayrıca tüm kayıpların borsa tarafından karşılandığını ve ilgili sorunların da çözüldüğünü belirtti. Sun, HTX’in müşteriler için toplamda 3 milyar dolar değerinde varlık tuttuğunu ve hacker’a olan kayıplarının borsa için sadece iki haftalık gelir değerinde olduğunu da sözlerine ekledi.

1 hafta süre verildi

Borsa, hacker’a tüm fonları iade etmesi için adres vererek bir hafta süre tanıdığını belirten blokzincir tabanlı şu mesajı yayınladı:

“Size yüzde 5 beyaz şapka bonusu sunacağız. O zamana kadar fonları iade etmezseniz, emniyet yetkililerini devreye sokacağız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x