Yükleniyor...

İlk Spor Token’ı Listelenmeye Başlandı

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri spor endüstrisi için yeni değil.

ilk spor tokenı listelendi

Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri spor endüstrisi için yeni değil. Bazı NBA takımları BTC’yi 2014 yılı başında biletler için ödeme sistemi olarak kabul etmeye başladı. O zamandan beri spor ve kripto sektörü arasındaki ilişki hızla gelişiyor. Bugün, dünyanın spor token’ları için ilk kripto borsası olduğunu iddia eden bir firma, spor odaklı ilk token’ı için alım satımları başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur merkezli bir spor blockchain girişim ve kripto borsası Chiliz.net, Socios.com ile işbirliği içinde hazırlanan Juventus Fan Token’ini (JUV) listeledi. 15 Nisan tarihli duyuruda, JUV’un alınıp satılmasıyla beraber, yeni bir dijital varlık sınıfının ortaya çıkacağı dile getirildi. Chiliz, varlığın fiyatının “taraftar hissiyatı, maç sonuçları, turnuva zaferleri ve transfer faaliyetleri faaliyeti” gibi faktörlerle belirleneceğini belirtti.

JUV Fiyatında Artış Yaşandı

JUV token, alım satımın başlamasının ardından 5 saat içerisinde yüzde 4 değer kazandı. Chiliz’in token’ı ise yüzde 5 oranında düşüş yaşadı. Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus, JUV’un listelemenin ilk 2 saatinde yüzde 15 arttığını ve esas olarak Türkiye, İtalya ve Japonya’dan gelen 200 bin dolarlık hacmin olduğunu söyledi.

Şirket şu ifadeleri kullandı:

“BTC ve diğer kripto paralar için normal bir kripto borsası değiliz ve olmayacağız. Açıkçası yalnızca Fan Token’larına odaklanıyoruz. ”