Yükleniyor...

IMF, Kriptoyu Düzenlemeye Sıcak Bakıyor!

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, kripto para birimlerini tamamen yasaklamaktansa düzenlemenin daha iyi bir tercih olduğunu bildirdi.

IMF

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, kripto para birimlerini tamamen yasaklamaktansa düzenlemenin daha iyi bir tercih olduğunu bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hindistan’da düzenlenen G20 toplantısının oturum sürecinde Georgieva, firmanın kripto para birimlerine ait engeller getirmektense onlar adına düzenleme oluşturmanın daha iyi bir fikir olduğunu belirtti. Uluslararası Para Fonu, direkt olarak kripto sektörünü ele alarak bir yasak uygulamaktansa, kripto varlıkları değiştirip düzenleyerek daha optimal bir hale getirmeyi savundu.

kristalina EPA 1280x853 1

IMF, Kripto Varlıkları Tamamen Yasaklamaaı Reddediyor!

Hindistan’da düzenlenen finansa dayalı G20 toplantısının ardından Georgieva, kriptoya dair direkt olarak yasaklamaların gelmesinden ziyade kripto varlıklara farklılıklar ve düzenlemeler katarak elverişli olmalarını hedeflediğini belirtti.

Yapılan toplantılarda Birleşmiş Milletler Finans Kurumu’nun dijital varlıklara nasıl baktığını ve düzenleme olarak planlarını belirten Georgieva, dijital varlıklara olan görüşünü belirterek yıkıcı olarak değil yapıcı şekilde yaklaştığını ifadelerine ekledi.

Georgieva, gerçekleşen toplantılarda düşünceleri şu şekilde dile getirdi;

“Dijital varlıklar konusunun düzenlenmesinden yanayız, ve bu düşüncemiz öncelikli gelecektir.”

IMF Genel Müdürü, yaptığı açıklamalar sonucu kripto yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x