İnanılmaz iddia: BTC, ETH ve XRP yükselişe geçecek • Coinkolik
Yükleniyor...

İnanılmaz iddia: BTC, ETH ve XRP yükselişe geçecek

ABD'nin yakında para basmaya başlayacağını belirten Forbes, BTC, ETH ve XRP'ye trilyonlarca doların gireceğini iddia etti.

ABD Bitcoin

ABD’nin yakında para basmaya başlayacağını belirten Forbes, BTC, ETH ve XRP’ye trilyonlarca doların gireceğini iddia etti.

ABD’nin yürüttüğü enflasyon karşıtı politikalar, son zamanlarda birçok düşünceyi ortaya çıkarttı. Piyasalar, özellikle resesyon endişesine odaklanmış durumda. ABD’nin ekonomi alanındaki hamleleriyle paralel olarak BTC tarafında da bir yükseliş bekleniliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forbes, ABD’nin 8 trilyon dolarlık bir şok ile karşılaşacağını ve bu nedenle para basmaya başlayacağını belirtti. Forbes’a göre, ABD’nin para basmaya başlamasıyla birlikte BTC, ETH ve XRP’ye trilyonlarca dolar kayacak.

Forbes: XRP, BTC ve ETH tercih edilecek

Forbes, ABD dolarının çökeceğini ve paranın ETH, BTC ile XRP’ye kayacağını iddia eden bir makale yayınladı.

Forbes’in yayınladığı makale, ABD Fed’in faiz kararında artıştan vazgeçeceğine ve para basmaya başlayacağına dayandırıldı. Makalede, Bitcoin’in 2021’in sonlarına doğru ulaştığı 70 bin dolar bandından yüzde 60 oranında düştüğü ifade edildi. Bu düşüş, kripto para piyasasından 2 trilyon doları sildi. BlackRock’ın 17 trilyon dolarlık yatırım yönetimine Bitcoin’i eklemesi ise Forbes’ın kaleme aldığı verilerden birisi oldu.

BTC

Forbes, Fed’in 33 trilyon dolarlık borç yüküyle mücadele ederken ülkeyi resesyona sokma riskiyle karşı karşıya kaldığını ifade etti. Bu durumun yakında son bulacağını açıklayan Forbes, ABD’nin para basmaya başlayacağını belirtti.

Makalede, ABD’nin para basmaya başlamasıyla altına geçişin artacağı ve altına rakip olarak XRP, ETH ve BTC’nin öne çıkacağı belirtildi. Forbes, 8 trilyon dolarlık ABD şokundan sonra, XRP, BTC ve ETH’ye trilyonlarca dolarlık para akışının yaşanacağını belirtti.

Diğer taraftan, Jefferies hisse senedi stratejisi başkanı, müşterilerine bir not gönderdi. CNBC’nin eline ulaşan bu notta, Bitcoin, enflasyonun geri gelme ihtimaline karşı güvenilir liman olarak nitelendirilmesi dikkat çekti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x