İngiltere Bilgi Komisyonu, Worldcoin hakkında soruşturma yapacak! • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiltere Bilgi Komisyonu, Worldcoin hakkında soruşturma yapacak!

Birleşik Krallık'ın veri gözlemcisi Bilgi Komisyonları Ofisi (ICO), OpenAI CEO'su Sam Altman'ın bir projesi olan Worldcoin'i inceleyecek.

birleşik krallık

Birleşik Krallık’ın veri gözlemcisi Bilgi Komisyonları Ofisi (ICO), OpenAI CEO’su Sam Altman’ın bir projesi olan Worldcoin’i inceleyecek.

24 Temmuz’da popüler kripto para borsalarında listelenen Worldcoin, sektörü adeta salladı. Yapay zeka entegresiyle kripto endüstrisine farklı bir bakış açısı katan proje, bugün itibarıyla bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Birleşik Krallık’ın veri gözlemcisi Bilgi Komisyonları Ofisi, Worldcoin’i incelemeye aldığını açıkladı.

Yetkili isimlerden açıklamalar geldi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birçok popüler ve yüksek hacimli kripto borsalarında listelenen Worldcoin, neredeyse piyasaya sürüldüğü gibi inceleme altına alındı. Firma, Orb’un olduğu pazarların her birinde çok, çok yerel ve çok özel kural ve düzenlemelere uyduklarını iddia etti. “Bilgi Komiserliği Ofisi sözcüsü ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

WorldCoin’in Birleşik Krallık’ta lansmanını not ediyoruz ve daha fazla araştırma yapacağız. Kuruluşların ayrıca kişisel verileri işlemek için açık bir yasal dayanağa sahip olması gerekir. Rızaya güvendikleri durumlarda, bunun serbestçe verilmesi ve zarar görmeden geri çekilebilmesi gerekiyor.”

Worldcoin temsilcileri, yayın sırasında CoinDesk’in yorum talebine yanıt vermedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x