Yükleniyor...

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in NFT Koleksiyonu Son Kez Müzayedede

Ethereum tabanlı bir NFT projesi olan QueenE, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümünün ardından son kez Gen1 sanat müzayedesi düzenliyor.

Ingiltere Kralicesi II. Elizabethin NFT Koleksiyonu Son Kez Muzayedede

Ethereum tabanlı bir NFT projesi olan QueenE, İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in ölümünün ardından son kez Gen1 sanat müzayedesi düzenliyor.

Sağlık sorunları nedeniyle acil olarak gözetim altına alınan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth hayatını kaybetti. Kraliçe’nin ölümü ‘Londra Köprüsü yıkıldı’ şeklinde duyuruldu. Kraliçe II. Elizabeth’in ölümüyle, en büyük oğlu eski Galler Prensi Charles, İngiltere’nin yeni kralı ve devlet başkanı oldu. QueenE ise bunun üzerine NFT projesinin son kez açık artırmaya çıktığını ve durdurulacağını belirtti.

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth’in NFT Koleksiyonu Durduruldu

Kralice II. Elizabeth

Temmuz ayının başlarında QueenE, Kraliçe’nin bir portresini NFT olarak müzayedeye çıkardı. 2 aylık projede toplam 73 farklı sanat eseri yer aldı.

Proje, formatını ve kodunu, her gün Ethereum tabanlı tek bir profil resmini açık artırmaya çıkaran ve alıcıları özel bir kulübe kabul eden bir NFT projesi olan Nouns’tan alıyor. Ancak QueenE, bu formatı Kraliçe II. Elizabeth’in lo-fi yorumlarını sunarak kraliyet temasına çevirdi. Başlangıçta, birkaç saatte bir gerçekleştirilen açık artırmalar, günde bir kez yapılmaya devam etti.

96 yaşındaki Kraliçe’nin ölüm haberi üzerine proje, koleksiyondaki 73. NFT için orijinal koleksiyonun bir parçası olarak yayınlanan son müzayede olduğunu duyurdu. Gelecekteki bir Gen2 koleksiyonu, QueenE Twitter hesabı tarafından dile getirildi, ancak yayınlanmasıyla ilgili hiçbir ayrıntı açıklanmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x