Yükleniyor...

İngiltere Merkez Bankası Son Raporunda Kripto Para Piyasasındaki Büyük Düşüşe Değindi

İngiltere Merkez Bankası (BoE), iki yılda bir yayımladığı son Finansal İstikrar raporunda, ana akım finans piyasalarına kripto para birimlerinin "yayılma" tehdidi konusunda uyardı.

ingiltere merkez bankasi son raporunda kripto para piyasasindaki buyuk dususe degindi 6

İngiltere Merkez Bankası (BoE), iki yılda bir yayımladığı son Finansal İstikrar raporunda, ana akım finans piyasalarına kripto para birimlerinin “yayılma” tehdidi konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Salı günü yayınlanan raporda İngiltere merkez bankası, Bitcoin fiyatının yaklaşık %50 oranında düşmesinin ardından kripto para piyasasındaki olumsuz koşullara işaret etti. 

Banka, kripto paraların “daha geniş finansal piyasalara yayılmasının” sınırlı olmasına rağmen, kurumsal yatırımcılar, bankalar ve ödeme operatörleri tarafından kripto varlıklara artan ilginin bir endişe kaynağı olduğunu söyledi. 

Raporda, “Bu gelişmeler, kripto varlıklar ile diğer sistemik finansal piyasalar ve kurumlar arasındaki bağlantıları artırabilir” denildi.

Uluslararası Ödemeler Bankası Basel Komitesi, geçtiğimiz ay bankaların kayıpları tam olarak karşılayabilmesi için sermaye ayırması gerektiğini öne sürmüş, finansal kurumlar arasındaki kripto para maruziyetine de bir tehdit olarak dikkat çekmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x