Yükleniyor...

İngiltere’de Kripto Şirketlerinin İşi Zorlaşacak

Finansal Davranış Otoritesi'nin yeni başkanı, İngiltere'de iş kurmayı planlayan kripto platformlarını zorlu bir savaşla karşı karşıya kalacakları konusunda uyardı.

Ingilterede Kripto Sirketlerinin Isi Zorlasacak

Finansal Davranış Otoritesi’nin yeni başkanı, İngiltere’de iş kurmayı planlayan kripto platformlarını zorlu bir savaşla karşı karşıya kalacakları konusunda uyardı.

Blockchain ve onun öncelikli ürünü kripto paralar, finans ve bankacılık alanında yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Bu gelişimin hızlı bir büyüme göstermesi, küresel bankacılık ve finans alanında bir devrim yaratma potansiyeli taşıdığı kadar, kötü aktörlerin yatırımcıları yanıltma riskini de beraberinde getirdi. İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) da 2021 yılında ülkedeki kripto firmaları için kara para aklamayla mücadele uyumu için denetim organı olarak görev yapmaya başladı. Otorite, kripto şirketleri için kuralları sıkılaştırmak yeni adımlar atıyor.

İngiltere’de Kripto Şirketlerine Daha Katı Kurallar Uygulanacak

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi’nin yeni Başkanı Ashley Alder, sektördeki şirketlerin kaçamak davrandığını ve kara para aklamaya izin verdiğini söyleyerek daha katı kripto düzenlemeleri çağrısında bulundu.

Hazine seçim komitesinde konuşan Alder, kripto paranın daha fazla düzenlenmesi gerektiğini öne sürdü. Aynı zamanda, kripto şirketlerinin kasıtlı olarak kaçamak ve kara para aklamanın büyük ölçekte gerçekleştiği bir yöntem olduğunu ekledi.

Alder’den gelen eleştiri, bu yılın başlarında bir bankacılık zirvesinde konuşan FCA CEO’su Nikhil Rath‘e göre, FCA tarafından düzenlenen kara para aklamayı önleme testlerinin başvuran firmaların yüzde 85’ini elemesi nedeniyle geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x