Yükleniyor...

IOST, TRON’u Geçerek Teknolojisi İle Fark Yarattı

IOST, son CCID sıralamasında 3.

iost teknolojisi ile fark yaratti

IOST, son CCID sıralamasında 3.sıraya yükseldi. Diğer bir yandan da temel teknoloji olarak da 1. sırada yer almaya devam ediyor.

https://twitter.com/terrence_iost/status/1298569798406664192?s=20

Çin Elektronik ve Bilgi Endüstrisi Geliştirme Enstitütüsü (CCID Araştırma Enstitüsü) tarafından 26 Ağustos’ta açıklanan bir rapora göre IOST, Tron’u da geri bırakarak listede EOS ve Ethereum’dan sonra geldi ve üçüncü sıraya yerleşmiş oldu. Yayınlanan bu rapor projenin nasıl büyüdüğünün önemli bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Temel teknoloji kategorisinde 111.9 puan ile 1. sırada yer alan IOST, diğer tüm rakiplerine bu konuda fark attı. CCID, temel teknoloji kategorisinde inceledikleri kripto paranın, merkeziyetçilik bölümü, güvenliği, genel özellikleri ve performansı gibi metrikleri baz alarak puanlamasını yapıyor.

CCID tarafından yayınlanan bu rapor her iki ayda bir yeniliyor ve yenilenen puanlara göre tekrar bir sıralama oluşturuluyor. Bu sayede kripto paraların teknolojisi ve güvenilirliği sürekli olarak denetim altında tutuluyor.

IOST’un kurucu ortağı Terence Wang, SCCID’nin sıralaması hakkında görüşlerini belirtti.

“Harika haber! IOST, CCID küresel sıralamasında sürekli gelişme gösteriyor. Genel sıralamamız, bir önceki sıralamaya göre 1 sıra yükselerek 3 oldu ve 37 en iyi halka açık blockchain arasında 1 numarada olmaya devam ediyoruz.”

CCID’nin sıralamasında 1 numarada yer alan EOS ise birkaç aydır konumunu korumayı başarıyor. TRON ise listenin altlarına doğru inmeye devam ediyor.

IOST’un Gelişimi

IOST platformu şu anda kendisini Defi dApp’leri için konumlandırıyor ve yakın zamanda yüksek potansiyelli açık finans dApp’larını başlatmak için 1 milyon dolarlık bir fon aldığını duyurdu. IOST artık Singapur merkezli Aegis DeFi ile de bir ortaklığa sahip ve şu an iki önemli ismin ortak amacı kullanıcı gizliliğini korurken, ölçeklenebilirliği artırmak.

Ayrıca IOST, Çin’in ulusal konsorsiyum zinciri altında akredite bir geliştirici olarak, blockchain tabalı hizmet ağının bir parçası olarak kabul gördü. Dahası, bir blockchain oyunu olan IOST Crypto Sangguo’nun başarısının ardından, deniz temalı ilk strateji oyunu Coin Voyage’de IOST tarafından piyasaya sürülmeyi bekliyor.

IOST’da yaşanan bu gelişmeler, kripto paranın daha çok ilgi görmesine neden oluyor. IOST’u kısa zaman içerisinde çok daha iyi konumlarda görmemiz, oldukça muhtemel.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x