Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri IOTA %50 Yükseldi! Bu Yükselişin Sebebi Ne?

IOTA %50 Yükseldi! Bu Yükselişin Sebebi Ne?

ABONE OL:google-news

Popüler kripto para birimi IOTA (MIOTA), son 24 saatte yaklaşık %50 oranında yükseliş yaşadı. IOTA, son 1 saatte ise %4 değer kazandı.

Peki IOTA’nın yükselmesinin sebepleri neler? Popüler kripto para birimi önceki gün yeni bir Oracle çözümü duyurarak deyim yerindeyse Chainlink’e (LINK) rakip olabilecek bir proje ortaya koydu. Bu duyurunun ardından IOTA’nın değeri yükselmeye başladı. IOTA, son 7 günde %160 oranında değer kazandı ve 1 doların üzerine çıkmayı başardı.

IOTA’nın bu çözüm önerisi zincir dışı verilerin ağda yer alan merkeziyetsiz uygulamalara ve akıllı sözleşmelere iletilmesi için ağ üzerinde oracle kullanılmasını sağlayacak. Bu şekilde IOTA, daha verimli bir depolama gerçekleştirirken aynı zamanda transfer işlemlerini de ücretsiz hale getirmiş olacak.

IOTA Trend Topic Oldu

Türkiye’de boğa rallisiyle beraber son günlerde Twitter trend topic’te birçok kripto para birimini görmeye başladık. Bunlardan birisi de IOTA oldu. IOTA bu son yükselişiyle beraber Twitter’da trend topic (TT) oldu. IOTA hakkında toplamda 5418 adet tweet atıldı.

Ekran Resmi 2021 02 11 15.11.04

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar