Yükleniyor...

İstanbul Esenler Belediyesi Metaverse’e Adım Atıyor

İstanbul Esenler Belediyesi metaverse dünyasına adım atıyor.

FUREKRjWUAohPyM

İstanbul Esenler Belediyesi metaverse dünyasına adım atıyor. Esenli’de bundan sonra kültür-sanat etkinliklerinden halk günlerine, basın toplantılarından tapu işlemlerine kadar pek çok hizmetin metaverse üzerinden sunulması planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzun zamandır devam eden altyapı çalışmalarının sonuna gelen Esenler Belediyesi, başta kültür-sanat etkinlikleri olmak üzere birçok etkinliği metaverse’e taşıyacak. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun talimatıyla metaverse’e adım atan ilçe, bu konudaki çalışmalarına devam edecek.

Dijital Avatarlar Vatandaşa Yardımcı Olacak

Esenler halkı, belediyeye gelmeden dijital avatarlardan yardım alarak sorularına yanıt bulabilecek. Djital avatarlar sayesinde vergi, tapu ve diğer ödemeler rahatlıkla yapılabilecek.

Metaverse’te belediyeye ait pek çok hizmetle beraber aynı zamanda kültür sanat etkinliklerine ulaşma imkanı olacak. Bunun yanı sıra belediye, “Metaverse Akademisi” ile metaverse hakkında eğitim de verecek. Konuyla ilgili açıklama yapan belediye, şu ifadeleri kullandı:

“Dr. Ali Gemuhluoğlu (@aligemuhluoglu) ve Dr. Orhan Albayrak’ın (@OrAlbayrak) eğitmenliğini üstleneceği “Metaverse Akademisi”nin kayıtları devam ediyor! Detaylı bilgi ve kayıt için: 444 00 73 (Dahili: 6111)”

FUkkkhUXwAIsaU1

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x