Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri İsviçre'nin Amazon'u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in benimsenmesi konusunda önemli bir dönüm noktası yaşandı. İsviçre’nin “Amazon’u” olarak görülen Digitec-Galaxus, artık bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve belirli diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

“Bunu Uzun Zamandır Yapmak İstiyorduk”

Digitec ve Galaxus’un İsviçreli müşterileri artık çevrimiçi alışveriş yaparken Bitcoin ile ödeme yapabilirler. BTC’ye ek olarak, kabul edilecek diğer altcoin’ler arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) ve NEO (NEO) yer alıyor.

Digitec kurucu ortağı ve inovasyon sorumlusu Oliver Herren, “Kripto para birimleri büyüleyici ve e-ticarette önemli bir ödeme aracı haline gelebilirler. Bu gelişmeyi desteklemek istiyoruz.” diyor. Herren ayrıca, “Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk.” diye de ekliyor.

Herren, neden bu alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmeye istekli olduğu sorusuna şunları söyledi:

Çünkü elinde biraz var ve onları kullanmak istiyorsun. Veya onları gerçek paraya çeviremiyorsun, çünkü bankalar kabul etmiyor. Ya da sadece yeni bir şey denemek gibi.

Şirket, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmesinin ileriye dönük bir atılım olduğunu kabul ediyor. Şirket, aynı zamanda fiyat oynaklığının da sorun olmayacağını söylüyor. Tüm işlemler üçüncü taraf ödeme işleyicisi Coinify tarafından gerçekleştirilecek ve anında İsviçre Frangı’na çevrilecek.

Yeni ödeme seçeneği başlangıçta yalnızca İsviçre’deki müşteriler için kullanılabilir olacak. Girişim başarılı olursa şirket bu ödeme seçeneğini Alman müşterilerinin de kullanımına sunmayı planlıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar