Yükleniyor...

İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Bitcoin'in benimsenmesi konusunda önemli bir dönüm noktası yaşandı.

Amazon İsviçte Bitcoin BTC

Bitcoin’in benimsenmesi konusunda önemli bir dönüm noktası yaşandı. İsviçre’nin “Amazon’u” olarak görülen Digitec-Galaxus, artık bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve belirli diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

“Bunu Uzun Zamandır Yapmak İstiyorduk”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Digitec ve Galaxus’un İsviçreli müşterileri artık çevrimiçi alışveriş yaparken Bitcoin ile ödeme yapabilirler. BTC’ye ek olarak, kabul edilecek diğer altcoin’ler arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) ve NEO (NEO) yer alıyor.

Digitec kurucu ortağı ve inovasyon sorumlusu Oliver Herren, “Kripto para birimleri büyüleyici ve e-ticarette önemli bir ödeme aracı haline gelebilirler. Bu gelişmeyi desteklemek istiyoruz.” diyor. Herren ayrıca, “Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk.” diye de ekliyor.

Herren, neden bu alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmeye istekli olduğu sorusuna şunları söyledi:

Çünkü elinde biraz var ve onları kullanmak istiyorsun. Veya onları gerçek paraya çeviremiyorsun, çünkü bankalar kabul etmiyor. Ya da sadece yeni bir şey denemek gibi.

Şirket, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmesinin ileriye dönük bir atılım olduğunu kabul ediyor. Şirket, aynı zamanda fiyat oynaklığının da sorun olmayacağını söylüyor. Tüm işlemler üçüncü taraf ödeme işleyicisi Coinify tarafından gerçekleştirilecek ve anında İsviçre Frangı’na çevrilecek.

Yeni ödeme seçeneği başlangıçta yalnızca İsviçre’deki müşteriler için kullanılabilir olacak. Girişim başarılı olursa şirket bu ödeme seçeneğini Alman müşterilerinin de kullanımına sunmayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x