Anasayfa Bitcoin (BTC) İsviçre'nin Amazon'u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

İsviçre’nin Amazon’u Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Bitcoin’in benimsenmesi konusunda önemli bir dönüm noktası yaşandı. İsviçre’nin “Amazon’u” olarak görülen Digitec-Galaxus, artık bir ödeme aracı olarak Bitcoin ve belirli diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

“Bunu Uzun Zamandır Yapmak İstiyorduk”

Digitec ve Galaxus’un İsviçreli müşterileri artık çevrimiçi alışveriş yaparken Bitcoin ile ödeme yapabilirler. BTC’ye ek olarak, kabul edilecek diğer altcoin’ler arasında Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG) ve NEO (NEO) yer alıyor.

Digitec kurucu ortağı ve inovasyon sorumlusu Oliver Herren, “Kripto para birimleri büyüleyici ve e-ticarette önemli bir ödeme aracı haline gelebilirler. Bu gelişmeyi desteklemek istiyoruz.” diyor. Herren ayrıca, “Bunu uzun zamandır yapmak istiyorduk.” diye de ekliyor.

Herren, neden bu alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmeye istekli olduğu sorusuna şunları söyledi:

Çünkü elinde biraz var ve onları kullanmak istiyorsun. Veya onları gerçek paraya çeviremiyorsun, çünkü bankalar kabul etmiyor. Ya da sadece yeni bir şey denemek gibi.

Şirket, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmesinin ileriye dönük bir atılım olduğunu kabul ediyor. Şirket, aynı zamanda fiyat oynaklığının da sorun olmayacağını söylüyor. Tüm işlemler üçüncü taraf ödeme işleyicisi Coinify tarafından gerçekleştirilecek ve anında İsviçre Frangı’na çevrilecek.

Yeni ödeme seçeneği başlangıçta yalnızca İsviçre’deki müşteriler için kullanılabilir olacak. Girişim başarılı olursa şirket bu ödeme seçeneğini Alman müşterilerinin de kullanımına sunmayı planlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
62,850.7211.05%