Yükleniyor...

İtalyan Kızılhaç Koronavirüsle Mücadele için Kripto Para ile Bağış Kabul Etmeye Başladı

İtalyan Kızılhaç ve Colli Arnavutluk Komitesi, 12 Mart tarihinde küresel krize sebep olan yeni koronavirs (Covid-19) ile mücadele etmek için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar ile bağış kabul etmeye başladı.

İtalyan Kızılhaç Koronavirüs

İtalyan Kızılhaç ve Colli Arnavutluk Komitesi, 12 Mart tarihinde küresel krize sebep olan yeni koronavirs (Covid-19) ile mücadele etmek için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar ile bağış kabul etmeye başladı.

Kampanyadan elde edilen gelirler, öncelikle koronavirüs ile mücadelede ön hazırlıkta, daha sonra tıbbi malzeme alımında, artan miktar ise sağlık personelinin ücretlerini karşılamak için kullanılacak.

Colli Arnavutluk Komitesi Başkanı Bruno Pietrosanti, yaptığı açıklamada, enfekte olan hastaların çoğalması ve hastenelerindeki doluluk oranının artmasından dolayı hastanelere yatış konusunda yoğunluğu azaltmak zorunda olduklarını belirtti. Hayır kurumları için platform sunan Blockchain şirketi Helperbit ile birlikte çalıştıklarını belirten Pietrosanti, “Bitcoin gibi yenilikçi bir para toplama aracının gerekli ekonomik kaynakları bulmamıza yardımcı olabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kampanya ayrıca topluluk girişimlerini desteklemek için kripto para sektöründe faaliyet gösteren bir Fintech şirketi olan Young Srl ve İtalyan topraklarında Bitcoin ve Blockchain hakkında bilgi veren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Blockchain Education Network Italy tarafından destekleniyor.

Young Srl CEO’su Andrea Ferrero, bağışların toplanmasında Blockchain teknolojininin kullanılması konusunda şu yorumu yaptı:

Blockchain teknolojisinin bu tür girişimlerin desteklenmesinde daha etkili ve şeffaf olduğuna inanıyorum. Young, mevcut prosedürleri iyileştirmek için yenilikçi modeller oluşturmayı veya kullanmayı amaçlayan bir şirkettir. Kızıl Haç gibi hayır kurumlarının projeleri desteklemekte her zaman ön planda olacağız.

İtalya’da Koronavirüs Bilançosu

Son resmi verilere göre, İtalya’da koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 1.200’ü ve enfekte kişi sayısı ise 17.600’ü geçmiş durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x