Yükleniyor...

İzmir’deki Ayakkabı Fuarında Bir Firma, Metaverse Mağazasıyla Tanıtım Yaptı

İzmir'de düzenlenen ayakkabı ve çanta fuarında bir firma metaverse evreninde teşhir salonu açtı.

Metaverse magaza

İzmir’de düzenlenen ayakkabı ve çanta fuarında bir firma metaverse evreninde teşhir salonu açtı.

Fuarİzmir’de 26 ülkeden 200 kadar markanın ürünlerini sergilediği İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı’na (Shoexpo İzmir) katılan bir ayakkabı üreticisi, metaverse’te açtığı teşhir salonunda sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle 650 modelini tanıttı. Fuar, 19 Mart Cumartesi günü sona erecek.

Ziyaretçiler, VR gözlük takarak metaverse ortamındaki salonda sergilenen modellere ilişkin bilgi aldılar.

“Metaverse’te Türkiye’den Ayakkabı Firması Olarak İlkiz”

Ekran goruntusu 2022 03 18 131536

AA muhabirine konuşan şirket ortağı Ali Yağcı, satışlarının tamamına yakınının yurt dışına yönelik olduğunu belirterek, Avrupa ve Afrika ülkelerine 15 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını dile getirdi.

Pandemi döneminde ulaşım ve zaman probleminin ticareti kısıtlaması nedeniyle sanal seçeneklerin ön plana çıktığına dikkati çeken Yağcı, şu ifadelerde bulundu;

“Ayakkabı üreticisi olarak bizim de bu dünyada bir şeyler yapmamız gerekiyordu. O yüzden metaverse evrenine girmek istedik. Bildiğimiz kadarıyla metaverse evrende Türkiye’den ayakkabı firması olarak ilkiz. Şu an showroomumuzu oluşturduk. Fuarda ilk tanıtımımızı yaptık. Ürünleri görebilmek için sanal gerçeklik gözlüklerine ihtiyaç var. Uygulama üzerinde metaverse evrendeki showroomumuzda her ürünü inceleyebiliyorsunuz. Mağazamız 300 metrekare. Asıl işimiz toptan olduğu için showroom olarak tasarladık, perakende satış şimdilik yok. Burada 650 ürünümüz var. VR gözlüğü takıp mağazaya girdiğinizde satış temsilcisi de orada oluyor. Müşteri ve temsilcinin konuşmasını, hareketlerini izleyebiliyoruz. Gerçek görünüşümüzü oraya yükleyip gerçekliği artırabiliyoruz. Orada ürünü seçip inceleyebiliyorsunuz.”

Yağcı, metaverse evrendeki teşhir salonuna gösterilen ilgiden memnun olduklarını, markalarını dünya çapında duyurmaya odaklandıklarını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x