Yükleniyor...

Janet Yellen, Daha Etkili Kripto Gözetimi için Çağrıda Bulundu

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto pazarının daha etkili gözetimi için çağrıda bulundu.

janet yellen

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto pazarının daha etkili gözetimi için çağrıda bulundu.

Yellen’a göre kripto para borsası FTX’in çöküşü, dijital varlık piyasalarının daha etkili bir gözetime ihtiyacı olduğunun açık bir kanıtı.

Janet Yellen, Daha Etkili Bir Gözetim Talep Ediyor

Hazine Bakanı Yellen, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Geleneksel finansal sistem ve kripto piyasalarının bağlantıları, finansal istikrar endişelerini artırabilir. İleriye dönük olarak bu riskleri ele almak, tüketicileri korumak ve finansal istikrarı teşvik etmek için gerekli olanı yapmak hayatı önem taşımaktadır”

Yellen’ın açıklaması, FTX’in yapmış olduğu iflas başvurusunun kripto sektöründeki yer alan birçok şirketi etkilemesinin ardından geldi. FTX, geçtiğimi Ocak ayında 32 milyar dolarlık değere sahipti.

Janet Yellen, regülatörlerin mevcut kuralları “titiz bir şekilde” uygulaması gerektiğini ve Kongre’nin Biden yönetimi tarafından belirlenen düzenleyici boşukları doldurmak için “hızlı hareket etmesi” gerektiğini söyledi.

“Müşteri varlıklarının birleştiirlmesi, şeffaflık eksikliği ve çıkar çatışmaları da dahil olmak üzere bu raporlarda belirlediğimiz bazı riskler, geçtiğimiz hafta kripto para sektöründe yaşanan stresli sürecin merkezinde yer aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x