Japon Bankaları Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Japon Bankaları Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor

Japon bankaları, uzun süredir beklenen Ödeme Hizmetleri Yasası’nın 1 Haziran 2023’te yürürlüğe girmesiyle birlikte stablecoin ihraç edebilecekler.

japon bankalari

Japon bankaları, uzun süredir beklenen Ödeme Hizmetleri Yasası’nın 1 Haziran 2023’te yürürlüğe girmesiyle birlikte stablecoin ihraç edebilecekler. 

Japonya, Haziran 2022’de stablecoin’leri düzenleyen bir yasa çıkararak, bu varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturan ilk büyük ekonomilerden biri oldu. Aralık ayında Finansal Hizmetler Ajansı, yabancılar tarafından ihraç edilen stablecoin’lere yönelik yasağı kaldırma konusunda ilerleme kaydetti. 

Dört Japon Bankası Stablecoin Çıkarmayı Planlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Revize edilen ödeme hizmetleri yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte bankalar, tröst şirketleri ve fon transfer operatörleri stablecoin ihraç etme yetkisine sahip olacak. 

Stablecoin’leri piyasaya süren operatörlerin hükümete kayıt yaptırması gerekecek. Bunun yanı sıra Japonya’da offshore stablecoin ihraç eden işletmelerin sermaye bakım gerekliliklerine uyması gerekecek. Stablecoin’ler ile ürünler, blok zinciri defterleri aracılığıyla alınan fonlar karşılığında takas edilecek. 

Mitsubishi UFJ Trust and Banking, Progmat Coin adında bir çıkarmaya hazırlanıyor. Bu stablecoin, dijital menkul kıymetler ve NFT satın almak için kullanılabilecek. 

Mitsubishi UFJ Trust and Banking’in yanı sıra Minna Bank, Tokyo Kiraboshi Financial Group ve Shikoku Bank de kendi stablecoin’ini piyasaya sürmeyi planlıyor. Her üç banka da Tokyo merkezli startup G.U. Technologies tarafından sağlanan bir platformu kullanacak. 

Konu ile ilgili açıklama yapan G.U. Technologies’in baş teknoloji sorumlusu Hidekazu Kondo, birkaç bölgesel bankanın daha stablecoin ihraç etmeyi düşündüğünü söyledi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x