Yükleniyor...

Japonya’nın Amazon’u Kripto Para Kabul Edebilir

Japonya'nın Amazon'u olarak görülen e-ticaret devi Rakuten, kendisine ait olan Rakuten Pay uygulamasına büyük bir güncellemenin geleceğini duyurdu.

Japonya Amazon Rakuten

Japonya’nın Amazon’u olarak görülen e-ticaret devi Rakuten, kendisine ait olan Rakuten Pay uygulamasına büyük bir güncellemenin geleceğini duyurdu. Güncelleme 31 Mart’ta uygulamaya alınacak ve iddialara göre, itibari paraların yanı sıra kripto paralar da uygulamadaki yerini alacak.

Tüm Ödeme Seçenekleri Tek Platform Çatısı Altında Birleştirilecek

E-ticaret devinin yaptığı açıklamalar da bu iddiaları doğruluyor. Rakuten, 2018 yılına ait ve o yılın 4. çeyreğiyle ilgili mali raporunu paylaştığı sırada, uygulamanın yeni versiyon tüm ödeme seçeneklerini tek bir platform çatısı altında birleştirecek. Şirketin açıklamasında kripto para desteği açıkça belirtilmiyor, ancak tüm ödeme seçeneklerinin tek platformda birleştirileceği vurgulanıyor. Bu da kimi kesime göre kripto para desteği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, kısa süre önce kurumsal yapısında önemli revizyona gideceğini açıklamıştı. Bu yapılanma sürecinde şirketin kripto para borsası olan Everbody’s Bitcoin’de de bazı değişikliklerin yapılması planlanıyor. Rakuten, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Japonya merkezli kripto para borsasını 2.4 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Şirketin bu satın alımı yapmasının altında ise kripto para ödemelerinin yayınlaşacağı görüşü yatıyordu.

2018 yılını 1.3 milyar dolar gibi net bir gelirle kapatan Rakuten, bir önceki mali yıldaki gelirine göre yüzde 28,4 oranında bir artışı gördü. Ayrıca 2015’in Mart ayında Amerika’daki kullanıcılara özel olarak geliştirilen Rakuten.com’da Bitcoin ile ödeme kabul edileceği şirket tarafından açıklanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x