Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi • Coinkolik
Yükleniyor...

Japonya Blockchain Association, kripto vergilerinin gözden geçirilmesini istedi

Japonya'daki kripto endüstrisinin temsilcisi olan Japan Blockchain Association (JBA), dijital varlıklar için ulusal vergi rejiminin gözden geçirilmesini talep ediyor.

japonya cbdc

Japonya‘daki kripto endüstrisinin temsilcisi olan Japan Blockchain Association (JBA), dijital varlıklar için ulusal vergi rejiminin gözden geçirilmesini talep ediyor.

JBA, kripto sahiplerinin üzerindeki mali yükü hafifletmek ve kripto varlıkların kullanımını teşvik etmek için üç önemli adımın atılmasını öneriyor.

Japonya’daki Blockchain endüstrisinin savunucusu Japan Blockchain Association, kripto vergilendirmesine düzenleme istiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japan Blockchain Association (JBS), Japonya‘daki dijital varlık vergilendirmesinin gözden geçirilmesini istedi. Bununla birlikte JBA, 3 öneri sunarak kripto teşviğinin artırılmasını yazdı.

İlk olarak JBA, kripto varlıklarına sahip şirketlerde yıl sonu gerçekleşmemiş kazanç vergilerinin kaldırılmasını istiyor. Bu, üçüncü taraflarca verilen belirteçlerdeki gerçekleşmemiş kazançlar üzerindeki vergilerin kaldırılmasını içeriyor.

İkinci talep, kişisel kripto varlık ticareti kazançları için vergilendirme yöntemiyle ilgili. JBA, mevcut kapsamlı vergilendirmeden yüzde 20’lik tek tip vergi oranıyla öz-değerlendirmeli ayrı vergilendirmeye dönüştürülmesini öneriyor ve kayıpların dijital varlıkların değer düşüklüğünden düşülmesi için üç yıllık bir süre önermektedir.

Japonya

Üçüncü talep, bir bireyin kripto varlıklarını her değiştirişinde elde edilen karlar üzerindeki gelir vergisinin kaldırılmasını içeriyor. JBA, sınırsız Web3 çağında kripto varlıklarının değişiminin ekonomik bölgenin ana akımı haline gelebileceğini ve bu nedenle verginin hesaplanmasının son derece zor olacağını belirtiyor.

Bu taleplerin temel amacı, Japonya’daki kripto endüstrisinin gelişimini ve kullanımını desteklemek ve vergi sisteminin dijital varlıklar üzerindeki etkisini azaltmaktır. Bu adımların alınmasıyla birlikte, Japonya’nın kripto endüstrisine olan ilgisinin artması ve ülkedeki Web3 gelişiminin desteklenmesi hedefleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x