Yükleniyor...

Japonya, Stablecoin Yasağını Kaldırıyor

Japon düzenleyiciler, yabancı stablecoin'lerin kullanımıyla ilgili önemli bir adım atıyor.

Japonya Stablecoin Yasagini Kaldiriyor

Japon düzenleyiciler, yabancı stablecoin’lerin kullanımıyla ilgili önemli bir adım atıyor.

Japonya parlamentosu, Haziran 2022’de bankacılık dışı kurumlar tarafından stablecoin ihracını yasaklayan bir tasarıyı kabul etmişti. Halihazırda hiçbir yerel borsa Tether (USDT) veya USDC gibi stablecoin’lerin alım satımını sağlamadığından, bu son önlem Japonya’da sunulan kripto para alım satım hizmetlerini önemli ölçüde etkileyecek.

Japonya, 2023 Yılında Stablecoin Yasağını Kaldıracak

Japonya, Tether (USDT) veya USD Coin (USDC) gibi stablecoin’ler ile ilgili kısıtlamaları kaldırmayı planlıyor.

Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kayıtlı 31 kripto borsasından hiçbiri şu anda stablecoin’lerle işlem yapma olanağı sunmuyor. Yerel haber ajansı Nikkei’nin bildirdiğine göre FSA, 2023 yılında yabancı ihraç edilen stablecoin’lerin yurt içinde dağıtımı üzerindeki yasağı kaldıracak.

japon bilisim devinin stablecoin projesi duzenleyicilerden onay aldi

Japonya’daki yeni stablecoin düzenlemeleri, yerel borsaların mevduat yoluyla varlık koruması ve havale üst sınırı koşuluyla stablecoin ticareti yapmasına izin verecek. Raporda, “Stablecoin kullanılarak yapılan ödemeler yaygınlaşırsa, uluslararası havaleler daha hızlı ve daha ucuz hale gelebilir” denildi.

FSA, Japonya’da stablecoin dağıtımına izin verilmesinin, Kara Para Aklamayı Önleme kontrolleriyle ilgili daha fazla düzenleme gerektireceğini de söyledi. Yetkili makam Pazartesi günü Japonya’daki stablecoin yasağının kaldırılmasına yönelik teklifler hakkında geri bildirim toplamaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x