Japonya'nın En Büyük Bankası, Stablecoin'e Odaklandı • Coinkolik
Yükleniyor...

Japonya’nın En Büyük Bankası, Stablecoin’e Odaklandı

Japonya'nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), küresel bir stablecoin ihracı için görüşmeler yapıyor.

mufg stablecoin banka japonya

Japonya’nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), küresel bir stablecoin ihracı için görüşmeler yapıyor.

Japonya‘da stablecoin yasasının 1 Haziran tarihinde yürürlüğe girmesiyle birlikte kurumsallardan adımlar gelmeye başladı. Bankacılık devleri, dijital varlıklara yönelik araştırmalarını sürdürüyor. Japonya’nın en büyük bankası MUFG, blockchain üzerinden stablecoin ihraç etme konusunda çalışmalar yürütüyor.

Japonya’nın En Büyük Bankasından Stablecoin Adımı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Japonya’nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), blockchain ve stablecoin çalışmalarını sürdürüyor. Banka, küresel çapta kullanım imkanı sunacak bir stablecoin çıkarmanın peşinde.

MUFG Ürün Başkan Yardımcısı Tatsuya Saito, bankanın stablecoin çalışmalarında blockchain platformu Progmat‘ı kullandığını ifade etti. Saito, ABD doları ve birçok yabancı para birimine bağlı stablecoin’leri küresel çapta kullanmak üzere görüşmelerin sürdüğünü aktardı.

Saito, stablecoin ihraç edenlerin veya kullananların kendilerini güvende hissedebileceğine dikkat çekti. Ayrıca Saito, MUFG’nin görüştüğü stablecoin ihraççılarını açıklamadı.

Bankanın planları arasında, küresel çapta oturmuş bir stablecoin ağı aracılığıyla müşterilerine hizmet sunmak yer alıyor. Japonya‘nın en büyük bankasının bu kapsamdaki adımları, henüz tam anlamıyla sonuçlanmış değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x