Yükleniyor...

Jed McCaleb Dolar ve Euro’nun Dijitalleşmesi Gerektiğini Söyledi

Stellar'ın Kurucusu ve CTO'su Jed McCaleb dolar ve euro hakkında konuştu.

Jed McCaleb

Stellar‘ın Kurucusu ve CTO’su Jed McCaleb dolar ve euro hakkında konuştu. McCaleb, dolar ve Euro gibi itibari para birimlerinin dijitalize edilmesinin gerektiğinin altını çizdi.

Kripto para birimleri varlıkların belirtilmesi, daha fazla likidite, daha hızlı ve daha ucuz işlemler, daha fazla şeffaflık ve daha fazla erişilebilirliğin kilidini açarak finans endüstrisini bozabilecek bir sonraki büyük şey olarak görüldü. 2019 San Francisco Blockchain Haftası sahnesinde bulunan McCaleb, bir tür “internet parası” olmak yerine fiat’ı dijital hale getirmenin gerekliliğini vurguladı. Stellar yöneticisi, vakfın vizyonunu hatırlarken şunları belirtti: “Dolar, peso ya da Euro gibi herhangi bir para birimini tokenize etmek basit bir işlemdir ve önemli bir etki yaratabilir. Şu anda dünyada bir stabil kripto para çılgınlığı var ve bu durum gerçekten de ilginç. Zaten Stellar ağının da ortaya çıkış amacı buydu. Elinizde tokenize etmek istediğiniz bir şey varsa, bunu Stellar ile yapmak mümkün. Hem Bitcoin gibi bir internetin para birimi, hem de dijital dolar ve Euro gibi para birimleri, gelecek dönemin temellerinin atılmasına aracılık edebilir” diye konuştu.

Jed McCaleb Her Şeyin Kolaylaşacağını Söyledi

Stellar’ın ortaklarından McCaleb, hali hazırdaki para birimlerinin dijital ortama taşınmasının doğru ve basit bir adım olacağını söyledi. Bu sayede işlemler de daha hızlı ve ucuz bir biçimde gerçekleştirilebilecek.

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x