Yükleniyor...

Joe Biden’ın 1.9 Trilyon Dolarlık Destek Paketi, Senato’da Kabul Edildi

ABD Başkanı Joe Biden'ın COVID-19 süreci kapsamında istemiş olduğu 1.

joe biden

ABD Başkanı Joe Biden’ın COVID-19 süreci kapsamında istemiş olduğu 1.9 trilyon dolarlık destek paketi, senatoda yapılan oylama sonucu kabul edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Biden hükümetinin tasarısı, Senato Genel Kurulu’nda yapılan görüşmelerin ardından 49’a karşı 50 oy ile kabul edilmiş oldu.

Bu paketin kabul edilmesiyle, ABD’li vatandaşlara 1400 dolarlık bir yardım yapılacağı ifade ediliyor. Ayrıca işsizlik yardımının da Eylül ayına kadar uzatılacağı belirtiliyor.

1.9 trilyon dolarlık bu paketin, koronavirüs aşıları, testleri, okulların açılması adına yapılacak olan çeşitli masraflar ve zor durumda olan sektörlere fayda sağlayacağı ifade ediliyor.

Hatırlanacağı gibi pandemi sürecinin başlamasından bugüne dek, merkez bankalarının kontrolsüz bir biçimde sıcak para piyasaya sürmesi, fiat para birimlerinin önemli ölçüde değer kaybetmesine yol açmıştı. Bu gelişmelerin ardından, kurumsal firmalar doların değer kaybetmesi ile birlikte Bitcoin (BTC) yatırımı yapmaya başlamışlar ve boğa koşusunun başlamasını sağlamışlardı. 1.9 trilyon dolarlık paketin, dolar üzerinden nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x