Yükleniyor...

Kaiko Research verileri AI token’larının düşüşünü ortaya koydu

Kaiko Research tarafından yürütülen bir araştırma, yapay zeka token'larını ele aldı.

Kaiko Research tarafından yürütülen bir araştırma, yapay zeka token’larını ele aldı.

Kaiko Research verileri yapay zeka token’larındaki düşüşü ortaya koydu. Veriler token’ların işlem hacimlerinde en düşük haftalık seviyelere geldiğini gözler önüne serdi.

Kaiko Research’ın son araştırması yapay zeka token’larını ele aldı

Kaiko Research tarafından yayınlanan verilere göre, yapay zeka (AI) ile ilgili token’lar, yılın başından bu yana en düşük haftalık işlem hacmini gördü. Bu durum, AI ile ilgili kripto projelerine olan ilginin keskin bir şekilde azaldığını gösteriyor.

The Graph, Render, Injective, Oasis Network, SingularityNET ve Fetch.ai gibi piyasa kapitalizasyonuna göre ilk altı yapay zeka madeni para, Perşembe günü yayınlanan verilere göre Ocak ayından bu yana işlem hacimlerinde en düşük seviyelere ulaşmış durumda. Bu düşük hacimler, bu projelerin ilgi çekme konusunda dramatik bir düşüş yaşadığını gösteriyor.

yapay zeka 1

Özellikle, ChatGPT’nin Kasım ayında piyasaya sürülmesinden sonra yapay zeka ile ilgili kripto para birimleri popülerlik kazandı ve AI/web3 ürün geliştirme dalgası başlattı. Bu dönemde en iyi token’lar güçlü bir ralli yaşamıştı.

Ancak, Worldcoin’in WLD token’ı Pazartesi günü piyasaya sürüldüğünde diğer AI ile ilgili kripto para birimlerinin yükselişine ayak uyduramadı. Worldcoin’in token’ı lansman gününde yüzde 88 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.30 dolara ulaştı, ancak sonrasında CoinGecko’ya göre yüzde 30’un üzerinde düşüşle 2.17 dolara geriledi.

Tüm bu veriler, AI ile ilgili kripto para birimlerinin ticaret faaliyetlerinde ve ilgide düşüş yaşadığını gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x