Yükleniyor...

Kaliforniya Düzenleyicisi, 17 Kripto Web Sitesi Hakkında Uyardı!

ABD'nin Kaliforniya eyaletinin düzenleyicisi olan DFPI, dolandırıcı olduğundan şüphelendiği 17 kripto kuruluşuna ve web sitelerine karşı uyarıda bulundu.

Kaliforniya Duzenleyicisi 17 Kripto Web Sitesi Hakkinda Uyardi

ABD‘nin Kaliforniya eyaletinin düzenleyicisi olan DFPI, dolandırıcı olduğundan şüphelendiği 17 kripto kuruluşuna ve web sitelerine karşı uyarıda bulundu.

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı (DFPI), yaptığı incelemeler sonucunda yeni uyarılarda bulundu. DFPI, 17 farklı kuruluşu barındıran bir liste çıkardı. Bu listeyi çıkarmasında, dolandırıcılık ve hırsızlık yapıldığına dair şüphelerine yer verdi. Düzenleyici bu 17 kuruluşun, web siteleri ve manipülasyonları aracılığıyla yatırımcıların varlıklarına göz diktiklerini düşünüyor.

Kaliforniya Düzenleyicisi, Şüphelendiği Kuruluşların Listesini Yayımladı

Kaliforniya düzenleyicisi DFPI, kripto broker’larına ve web sitelerine karşı yaptığı soruşturmada, iki gün içerisinde 17 kuruluşa uyarıda bulundu.

Listede, Tahoe Digital Exchange, TeleTrade Options, Tony Alin Trading Firm, Hekamenltd/Tosal Markets Limited, Trade 1960, Yong Ying Global Investment Company Limited, Unison FX, VoyanX.com ve ZC Exchange yer alıyor.

Ayrıca Kaliforniya düzenleyicisi, iki büyük şirketi taklit ettiği isimleri de ortaya çıkardı. Bu isimler, eth-wintermute.net ve Uniswap LLC. oldu. Düzenleyici, bu taklitçilere karşı da dikkatli olunmasını talep etti.

DFPI, yatırımcıların 2 bin dolar ila 1.2 milyon dolar arasında yatırımlarını kaybettiğini belirtti. Ancak DFPI, yalnızca bu web sitelerinin dolandırıcılıkla uğraştığına dair şüphelendiğini söylemekle yetindi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner